Jasná záležitost Hokejisté HC Olomouc zvítězili nad Kladnem

Hokejisté HC Olomouc zvítězili nad Kladnem

06. 01. 2023 - 20:14

Ve 35. kole extraligy nastoupili hokejisté HC Olomouc doma proti Kladnu. Hostům, kteří jsou poslední v tabulce, nepomohla ani účast Jaromíra Jágra, Mora bez potíží dokráčela za tříbodovým ziskem.

Mora šla za tříbodovým ziskem hned od začátku a razantně. Už ve 3. minutě vedla po brance Pláška. A ještě do první sirény přidal druhý gól Bambula. Náskok dvou branek dal Hanákům potřebný klid na hokejky a v prostřední části pak Kladno srazili do kolen. Nastříleli v ní tři branky, postupně se během deseti minut trefili Kusko, Ondrušek a Rutar. No a potom už nebylo co řešit. V poslední periodě už se v podstatě hned dohrávalo.

„Jsme rádi za tři body, protože předtím jsme třikrát prohráli. Byla tam taková menší nervozita. Naštěstí jsme byli v první třetině produktivní. To nás trošku uklidnilo. Musím hráče pochválit. Hráli jsme to, co jsme chtěli, nedělali tolik chyb. V tom je největší plus zápasu,“ řekl trenér HC Olomouc Jan Tomajko. "V neděli nás čeká další zápas v Hradci, to nebude nic jednoduchého, doufám, že to zvládneme," podotkl.

HC Olomouc – Kladno 6:2 (2:0, 3:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 3. Plášek (Kunc, Musil), 14. Bambula (Orsava, Ondrušek), 24. Kusko (Ondrušek), 27. Ondrušek (Navrátil), 34. Rutar (Ondrušek, Bambula), 42. Plášek (Kunc) – 44. Kubík, 59. Slováček (Plekanec). Rozhodčí: Hejduk, Vrba – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 5500.

HC Olomouc: Konrád – Ondrušek, Černý, Mareš, Dujsík, Řezníček, Švrček, Rutar – Bambula, Knotek, Orsava – Plášek, Kunc, Musil – Klimek, Kusko, Navrátil – Tomeček, Anděl, Matašovský. Trenér Jan Tomajko.
Kladno: Brízgala– Kehar, Dotchin, Slováček, Sotnieks, Cibulskis – Babka, Kubík, Plekanec – Jágr, Michnáč, Filip – Brodecki, Procházka, Pytlík – Indrák, Beran, Zikmund  – Melka. Trenér Otakar Vejvoda.