Rozhodl Strapáč Mora doma porazila Vary

Mora doma porazila Vary

22. 09. 2019 - 21:40

Hokejisté HC Olomouc se po páteční výhře ve Zlíně představili zase doma. Za soupeře měla Mora ve 4. extraligovém kole Karlovy Vary, dosavadního lídra tabulky, který ještě neztratil ani jeden bod. To už neplatí. Kohouti zvítězili, jsou čtvrtí a na první Liberec jim chybí jen jeden bod.

První třetina vyšla Hanákům výtečně. Už v 8.minutě šli do vedení po brance Koloucha. Náskok se podařilo navýšit ještě do přestávky, dvaadvacet sekund před první sirénou skóroval Nahodil. Ovšem vedení o dvě branky Moře moc nepomohlo, protože vstup do druhé třetiny měla katastrofální. V rychlém sledu dvakrát inkasovali a bylo srovnáno. Pak se ovšem situace uklidnila a dlouho se stav neměnil. Až v úvodu třetí třetiny, to dal vítěznou branku Strapáč.

HC Olomouc – Energie Karlovy Vary 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Kolouch (Olesz, Škůrek), 20. Nahodil (Burian, Olesz), 44. Strapáč (Kolouch, Klimek) – 21. Stříteský (T. Rachůnek, Gríger), 22. Šenkeřík (Koblasa, Skuhravý). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Rampír, Klouček. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 3635.

HC Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Dujsík, Švrček, Valenta – Irgl, J. Knotek, Ostřížek – Klimek, Kolouch, Strapáč – Olesz, Nahodil, Burian – Hecl, Handl, V. Tomeček. Trenéři Tomajko a Moták.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný – Stříteský, Šenkeřík, Plutnar, Graňák, Eminger, M. Rohan, Kubka – Flek, Gríger, T. Rachůnek – O. Beránek, Raška I, T. Mikúš – Kohout, T. Knotek, Hlava – Vondráček, Skuhravý, Koblasa. Trenéři Pešout a Mariška.