Zde může být vaše reklama.

Chystají nový kádr Mora získala polského útočníka, co má tituly s Třincem

Mora získala polského útočníka, co má tituly s Třincem

foto: hc-olomouc.cz

04. 05. 2023 - 16:26

Kádr hokejistů HC Olomouc na nový soutěžní ročník extraligy už se začíná tvořit. Hanáci postupně na svém klubovém webu odhalují změny. Po odchodech a prodlužování smluv nyní došlo i na potvrzení prvních nových hráčů do Plecharény. Jsou jimi brankář Jakub Sedláček a útočník Aron Chmielewski.

Polský reprezentant Aron Chmielewski získal s Třincem čtyři extraligové tituly. Nyní se jedenatřicetiletý forvard přesune do Olomouce. „Aron je zkušený hráč, který se v posledních letech vypracoval v oporu Třince a pomohl mu k velkým úspěchům. Jsme šťastní, že si pro pokračování kariéry vybral zrovna naší organizaci, protože jsme přesvědčení, že svým stylem hokeje do našeho kádru skvěle zapadne a bude jeho tahounem," řekl generální manažer Erik Fürst pro web HC Olomouc. Chmielewski působí v českém hokeji od roku 2014, za polský národní tým dosud odehrál 116 utkání, dal v nich 30 branek. V extralize zatím odehrál 354 zápasů, dal 57 gólů.

Další novic je olomouckým fans dostatečně známý. V HC Olomouc bude působit brankář Jakub Sedláček, který za Moru chytal již ve dvou sezónách. „Kuba už velmi dobře zná zdejší prostředí, a také my víme, co od něj můžeme očekávat. Kromě brankářských kvalit má i skvělý charakter a já věřím, že naše brankářská dvojice bude patřit k nejlepším v extralize," podotkl Erik Fürst.

V HC Olomouc naopak nebudou dál působit zkušení útočníci Rostislav Olesz a Petr Strapáč. Informoval o tom v tomto týdnu klub na svém webu. Již dříve byly zřejmé další tři ochody, v Moře skončily kontrakty brankáře Jana Lukáše, obránce Tomáše Dujsíka a útočníka Jana Káni.

V průběhu posledních týdnů si Olomouc pojistila služby Michala Kunce, Jakuba Navrátila, Jakuba Orsavy, Davida Škůrka, Matouše Menšíka, Pavla Musila a Alexe Rašnera.

Další články