Rozhodla třetí třetina Hokejisté HC Olomouc doma podlehli Spartě

Hokejisté HC Olomouc doma podlehli Spartě

08. 01. 2021 - 20:28

Bodovací série hokejistů HC Olomouc po čtyřech zápasech skončila. Mora doma ve 33. kole extraligy odvedla proti Spartě Praha slušný výkon, ale z výhry se nakonec radovali hosté. Rozhodli třemi góly v úvodu poslední třetiny.

V prvních dvou třetinách branky nepadly. V té úvodní měla velkou šanci nejdříve Mora. Bylo to v přesilovce, ale Kusceru vychytal sparťanský brankář. Na druhé straně pak musel gólman Lukáš zasahovat proti zakončení Pecha. Na začátku prostřední části hry měl dobrou možnost Tomeček, ale ani on na brankáře nevyzrál. Pět minut před druhou pauzou pak pálil z nadějné pozice Kaňa, jenže jen do hrudi připraveného gólmana. Olomoucký brankář Lukáš měl také nějaké zákroky, ale nic úplně vážného řešit nemusel. Zápas se lámal na začátku poslední třetiny. Mora měla výhodu přesilové hry, ale nepopasovala se s ní dobře. Ba naopak. Sama inkasovala. Kdy pak o dvě minuty později přidala Sparta druhou branku, bylo to už pro domácí hodně těžké. No a ve 49. minutě po střele Jurčiny od modré a třetím gólu už bylo jasné, že čtyřzápasová bodovací série Mory prodloužena nebude.

„Nejsem zklamaný z herního projevu, ale z výsledku. Herně to vůbec nebyl špatný zápas. Jenže bohužel jsme měli na začátku třetí třetiny pětiminutovku, ve které jsme udělali dvě fatální chyby. První v naší přesilovce, druhou pak v našem obranném pásmu. Ale první dvě třetiny byly z našeho pohledu dobré, dokázali jsme si vytvořit střelecké i brankové příležitosti. Pořád jsme chtěli hrát, Spartu tlačit, v určitých fázích zápasu se nám to dařilo,“ řekl po utkání Zdeněk Moták, trenér HC Olomouc.

HC Olomouc – HC Sparta Praha 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 42. Buchtele (Pech), 44. Tomášek (Rousek), 49. Jurčina (Rousek, Tomášek). Rozhodčí: Hradil, Obadal – Hlavatý, Rožánek. Vyloučení: 1:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Hráno bez diváků.

HC Olomouc: Lukáš – Dujsík, Švrček, Škůrek, Valenta, A. Rutar, Ondrušek, Vyrůbalík – J. Káňa, Handl, Bambula – Burian, Ostřížek, V. Tomeček – Olesz, Mácha, Kucsera – Kolouch, Nahodil, Gřeš. Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.

HC Sparta Praha: Machovský – Košťálek, Piskáček, Jurčina, Němeček, Kalina, Polášek – Řepík, Horák, Sobotka – Rousek, Sukeľ, Tomášek – Říčka, Pech, Buchtele – Šmerha, Vitouch, Zikmund. Trenéři: Hořava a Jandač.