První prohra letos Hokejisté HC Olomouc Kladnu gól nedali

Hokejisté HC Olomouc Kladnu gól nedali

10. 01. 2022 - 11:24

Ke třetímu letošnímu zápasu cestovali hokejisté HC Olomouc do Chomutova. Právě tam hraje svá domácí utkání Kladno. Hanákům se duel 40. extraligového kola nepodařil, prohráli nula dva.

Hra se dlouho přelévala od branky k brance, ale stav se neměnil. To a krátce po polovině třetiny. Indrák zamířil přesně nad Konrádův beton – 1:0. Jak se později ukázalo, právě tohle byl klíčový moment zápasu. Ve druhé části Olomouc hrála aktivněji, měla tlak, ale houževnatá kladenská defenziva nějaké větší šance neumožňovala. V poslední minutě pak byl úplně sám před kladenskou bránou Tomeček, brankář Bow však udržel vedení svého týmu. Bitva tak pokračovala i ve třetí periodě. Hráči se jen stěží dostávali do šancí. Dvě minuty před koncem pak mohl Olesz zakončovat do odkryté klece, jenže gól z toho nebyl. Kohouti poté ještě odvolali brankáře, risk jim ovšem nevyšel a inkasovali druhý gól

„Do utkání jsme nevstoupili dobře, a pak už jsme se do toho těžko dostávali. Kladno bylo daleko bojovnější, mělo větší nasazení. To byl důvod, proč jsme ve třetí třetině nevyrovnali. Soupeř si zasloužil vyhrát,“ řekl trenér HC Olomouc Jan Tomajko.

Rytíři Kladno – HC Olomouc 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Indrák (Hlava, Wood), 60. Hlava (Wood). Rozhodčí: Hejduk, Pilný – Gerát, Hynek. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 1000.

Rytíři Kladno: Bow – Wood, Ticháček, Veber, Kehar, Babka, Suchánek – Hlava, Plekanec, Kubík – Pytlík, Zikmund, Melka – Procházka, Filip, Procházka – Kristo, Indrák, Bláha. Trenéři Čermák, Burger, Paul a Kregl.

HC Olomouc: Konrád – Černý, Ondrušek, Rutar, Švrček, Škůrek, Řezníček – Tomeček, Krejčí, Káňa – Klimek, Knotek, Kusko – Bambula, Navrátil, Olesz –Kunc, Nahodil, Burian. Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.