Rozhodl Knotek Hokejisté HC Olomouc porazili doma Litvínov

Hokejisté HC Olomouc porazili doma Litvínov

17. 02. 2021 - 20:49

Hokejisté HC Olomouc ve 45.kole extraligy získali tři body. Mora si doma dokázala poradit s Litvínovem, rozhodla skvělým vstupem do utkání. Kohouti zabodovali ve třetím utkání v řadě, doma zvítězili po skoro měsíci.

To byl začátek! Vstup do utkání, ten se Moře povedl výtečně. Běžela druhá minuta a během třiceti sekund to bylo 2:0. Nejprve poslal domácí do vedení Klimek, pak se trefil Handl. Hosté na to reagovali oddechovým časem, který jim prospěl. Krátce po něm totiž dali kontaktní branku. Jenže vynikající vstup Olomouckých do zápasu pokračoval. A když dal v 9. minutě Kolouch třetí gól Kohoutů, vystřídali se v litvínovské bráně gólmani. Pak se hosté přece jen probrali. Druhou třetinu vyhráli dva jedna, před poslední dvacetiminutovkou ztráceli jenom jeden gól. A bylo to ještě drama. Litvínov si v závěrečné periodě vytvořil velkou převahu, ale v zásadě jen optickou. Mora velmi dobře bránila nepřipustila žádné komplikace.

HC Olomouc – HC Verva Litvínov 4:3 (3:1, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Klimek (Kunc, Nahodil), 2. Handl (Strapáč, Ostřížek), 9. Kolouch (Ondrušek), 28. J. Knotek (Bambula) – 3. Irving (M. Havelka, L. Stehlík), 24. M. Hanzl (Irving, Jarůšek), 39. P. Zdráhal (Jarůšek). Rozhodčí: Horák, Pražák – Zíka, Šimánek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Hráno bez diváků.

HC Olomouc: Konrád – Ondrušek, A. Rutar, Vyrůbalík, Dujsík, Švrček, Valenta – Káňa, Knotek, Bambula – Klimek, Nahodil, Kunc – Ostřížek, Strapáč, Handl – Burian, Kolouch, Olesz. Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.

Litvínov: Godla (9. Zajíček) – Cibulskis, Balinskis, Kudla, Demel, Ščotka, Irving – F. Lukeš, V. Hübl, Pospíšil – Látal, Gerhát, Žejdl – Jarůšek, M. Hanzl, P. Zdráhal – L. Stehlík, Helt, M. Havelka – Zygmunt. Trenéři: Országh a V. Sýkora.