Rozhodl Ondrušek Hokejisté HC Olomouc porazili Motor po prodloužení

Hokejisté HC Olomouc porazili Motor po prodloužení

05. 01. 2021 - 21:08

První domácí zápas v roce 2021 hráli hokejisté HC Olomouc proti Motoru z Českých Budjěovic. Po šedesáti minutách to bylo nerozhodně, třetí takový zápas v řadě už Mora zvládla vyhrát, v prodloužení rozhodl povedeným gólem obránce Jiří Ondrušek.

Hanáci měli do zápasu vynikající vstup. Soupeře viditelně předčili a přehrávali ve všech herních činnostech. Jenže z velkého tlaku a mnoha šancí dokázali vytěžit jenom jedno branku. V 10.minutě se trefil od modré Škůrek. Pak zafungovalo otřepané nedáš-dostaneš. Budějovickým se povedlo jedenáct sekund před koncem první třetiny srovnat.

Také prostřední část utkání začala Mora velmi dobře. A opět se jí podařilo dát gól. Bylo to ve 24. minutě. Bambula objel branku, jeho střelu gólman pouze vyrazil a pro Nahodila nebyl problém přesně zacílit. Jenže když další branky domácí nepřidali, zopakoval se scénář z první třetiny. A ve 39. minutě to bylo zase nerozhodně.

Třetí dvacetiminutovka rozuzlení nepřinesla. A Olomoučtí v jejím závěru měli štěstí, museli se totiž bránit čtyři minuty v oslabení. Prodloužení, to už pak byla věc podle partesu Mory. Hostům puk v podstatě nepůjčila a pak rozhodl povedeným gólem obránce Ondrušek.

HC Olomouc – Madeta Motor České Budějovice 3:2 po prodl. (1:1, 1:1, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Škůrek (V. Tomeček, J. Knotek), 24. Nahodil (Bambula), 63. Ondrušek (Kucsera) – 20. Forman (Z. Doležal, Pýcha), 39. M. Novák (Allen, Suchánek). Rozhodčí: Kika, Šindel – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Hráno bez diváků.

HC Olomouc: Konrád – Švrček, Dujsík, Valenta, Škůrek, Ondrušek, Rutar, Vyrůbalík – Káňa, Knotek, Bambula – Burian, Ostřížek, Tomeček – Olesz, Mácha, Kucsera – Kolouch, Nahodil, Gřeš. Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.

České Budějovice: Strmeň – Vydarený, Slováček, Pýcha, Plášil, Suchánek, Allen – Christov, Toman, Jonák – Forman, Přikryl, Doležal – Novák, Voženílek, Ville – Michnáč, Prokeš, Karabáček. Trenéři: Prospal a Totter.