Rozhodla druhá perioda Hokejisté HC Olomouc prohráli na Spartě

Hokejisté HC Olomouc prohráli na Spartě

25. 02. 2022 - 21:47

V dohrávaném zápase druhého extraligové kole hráli hokejisté HC Olomouc v Praze proti Spartě. Mora v hlavním městě třikrát vedla, ale nakonec, již s brankářem Branislavem Konrádem v sestavě, o tři góly prohrála.

Start do utkání měla lepší Mora. Už ve 2. minutě ji poslal do vedení Rašner. Brzký gól jakoby předznamenal přestřelku, ve kterou se pak utkání proměnilo. Pražané v 8. minutě srovnali. Ale za další dvě minuty vrátil vedení na olomouckou stranu Krejčí, když proměnil trestné střílení. Ovšem Hanáci znovu neudrželi náskok dlouho. Ve 13. minutě to bylo dva dva a tak také skončila první perioda. V té druhé padly také čtyři branky. Ale už s negativním výsledkem pro Olomouc. Ta šla sice potřetí v zápase do vedení, zařídil to Navrátil. Ovšem už po pětapadesáti sekundách Sparta znovu srovnala. A pak dvěma góly v rozmezí minuty a půl otočila vývoj zápasu. V poslední třetině už si Pražané náskok vzít nenechali, v olomoucké power-play pak přidali ještě šestou branku.

HC Sparta Praha – HC Olomouc 6:3 (2:2, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Vitouch (Forman), 13. Thorell (Moravčík, Horák), 33. Strnad (Stoljarov), 35. Thorell (Tomášek, Chlapík), 37. Matuškin (Dvořák, Sobotka) – 2. Rašner (Olesz, Navrátil), 10. Krejčí (tr. střílení), 33. Navrátil (Švrček). Rozhodčí: Šír, Kika – Komárek, Bohuněk. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 8498.

Sparta: Hudáček (Machovský) – Matuškin, Dvořák, Polášek, Jandus, Jurčina, Moravčík – Tomášek, Sobotka, Řepík  – Thorell, Horák, Chlapík – Forman, Vitouch, Šmerha – Stoljarov, Dvořáček, Prymula. Trenér Josef Jandač.

HC Olomouc: Konrád – Ondrušek, Černý, Švrček, Dujsík, Řezníček, Škůrek, Rašner – Klimek, Krejčí, Nahodil – Kusko, Knotek, Bambula – Olesz, Navrátil, Kunc – Burian, Lichanec. Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.