Rozhodly přesilovky Hokejisté HC Olomouc v Plzni prohráli o gól

Hokejisté HC Olomouc v Plzni prohráli o gól

01. 02. 2022 - 20:30

Ve 48. extraligovém kole hráli hokejisté HC Olomouc v Plzni. Před čínskou olympiádou to bylo naposledy, co za Moru nastoupili brankář Branislav Konrád a útočník David Krejčí. Hanáci prohráli jedna dva, když obě branky inkasovali v oslabení.

První šanci zápasu měla domácí Škodovka, ale Bulíře brankář Konrád zasáhl dobře. Pak se Mora dostala do přečíslení, zakončoval Navrátil, ale jeho ránu ukryl v lapačce plzeňský gólman. Stav se měnil až při první přesilovce. V oslabení byli Hanáci a Plzeň potřebovala k využití jen dvanáct sekund. Vedení domácích vydrželo do osmadvacáté minuty. V té se prosadil Burian. Ale po sedmi minutách Hanáci zase ztráceli jednu branku. Plzeň se podruhé v utkání prosadila z přesilové hry. V poslední třetině už se stav nezměnil.

HC Škoda Plzeň – HC Olomouc 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 16. Mertl (Blomstrand, G. Thorell), 35. Thorell (Bulíř, Blomstrand)  - 28. Burian. Rozhodčí: Šír, Horák – Brejcha, Gerát. Vyloučení: 2:4, navíc Mertl 5 minut – Švrček 5 minut. Využití: 2:0. Diváci: 1000.

Plzeň: Pavlát – Kaňák, Čerešňák, Graňák, Holý, Budík, Kindl, Kremláček – Dufek, Mertl, Lang – Suchý, Bulíř, Přikryl – Blomstrand, Kodýtek, Schleiss – Marcel, Thorell, Malát. Trenér Václav Baďouček.

HC Olomouc: Konrád– Ondrušek, Rašner, Švrček, Dujsík, Řezníček, Škůrek, Rutar – Káňa, Krejčí, Kunc – Kolouch, Knotek, Handl – Burian, Nahodil, Navrátil – Olesz, Lichanec. Trenér Zdeněk Moták a Jan Tomajko.