Těsná porážka Hokejisté HC Olomouc ve Vítkovicích prohráli

Hokejisté HC Olomouc ve Vítkovicích prohráli

22. 01. 2021 - 19:54

Hokejisté HC Olomouc hráli dnes druhé derby v tomto týdnu. Po úterní výhře v prodloužení doma nad Kometou Brno nastoupili k duelu osmatřicátého extraligového kola ve Vítkovicích. Tentokrát se Moře zabodovat nepodařilo.

V úvodní periodě žádná branka nepadla. Byť střelecky aktivnější byli domácí, tak velkou šanci měla Mora. V 15. minutě se ovšem nepodařilo přesně zakončit Ostřížkovi s Kucserou. Takže stav byl po prvních dvacet minutách bezbrankový. To se změnilo poměrně rychle krátce po přestávce. Nejprve poslal Moru do vedení Ostřížek, aby vzápětí srovnal na jedna k jedné Lakatoš. Obě branky dělila minutka a půl, ta domácí padla z přesilovky. Pak mohli zkusit hosté nějaký trhák, když při vyloučení Kaluse hráli šest minut v početní převaze. Jenže využít se nic nepodařilo a naopak Vítkovice se krátce po konci svého oslabení dostaly do vedení. To bylo ve 31. minutě. O pět minut později hrála Mora další přesilovku. Ani tentokrát z toho gólový efekt nebyl. Tedy do poslední dvacetiminutovky šli Kohouti s jednobrankovým mankem. Hned na jejím začátku se museli bránit při vyloučení Rutara. To se povedlo přečkat, ale odvrátit těsnou prohru, to už ne.

HC Vítkovice Ridera – HC Olomouc 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 23. Lakatoš (Hruška, Svačina), 31. Hruška (Fridrich) – 22. Ostřížek (Kolouch). Rozhodčí: Pešina, Sýkora – Pešek, Malý. Vyloučení: 6:4, navíc Kalus 2 x 10 minut. Využití: 1:0. Hráno bez diváků.

Vítkovice: Svoboda – Pyrochta, Polák, Galvinš, Gewiese, Koch, Kovář, Doudera – Svačina, Hruška, Lakatoš – Krenželok, Dej, Irgl – Fridrich, Mikyska, Schleiss – Kalus, Werbik, Dočekal.

HC Olomouc: Konrád – Švrček, Dujsík, Valenta, Škůrek, Ondrušek, A. Rutar, Vyrůbalík – Káňa, Nahodil, Klimek – Ostřížek, Kolouch, Kucsera – Burian, Knotek, Bambula – Handl, Strapáč, Olesz. Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.