Získali jeden bod Hokejisté HC Olomouc ve Zlíně prohráli po nájezdech

Hokejisté HC Olomouc ve Zlíně prohráli po nájezdech

20. 02. 2022 - 18:16

Po páteční domácí výhře v prodloužení nad Libercem hráli hokejisté HC Olomouc dnes derby ve Zlíně. A opět šlo o utkání, které se nerozhodlo v základní hrací době. Tentokrát byly nutné samostatné nájezdy.

Mora měla ve Zlíně vstup do zápasu značka ideál. Už ve 43. sekundě se totiž trefil Klimek a hosté vedli. Náskok pak museli hájit ve dvou oslabeních, což se povedlo. Ovšem kolem polovina střetnutí se Zlínu povedlo vrátit do zápasu. Nejprve srovnal, pak šel dokonce do vedení. Ale po čtyřiceti minutách to bylo nerozhodně, sedmatřicet sekund před druhou sirénou opět skóroval Klimek. V poslední dvacetiminutovce k rozhodnutí nedošlo, blízko k němu měl Kusko, ale gólmana Kašíka nepřekonal. Stav se pak nezměnil ani v pětiminutovém prodloužení. V nájezdech pak měli více štěstí domácí.

PSG Berani Zlín – HC Olomouc 3:2 po s. n. (0:1, 2:1, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 28. Claireaux (Honejsek, Mallet), 33. Sedláček (Gazda, Mallet), rozhodující nájezd Zabusovs – 1. Klimek (Krejčí, Nahodil), 40. Klimek (Nahodil). Rozhodčí: Šír, Obadal – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 2:5. Bez využití.

Zlín: Kašík – Novotný, Gazda, Němec, Suhrada, Hamrlík, Ferenc – Honejsek, Claireaux, Mallet – Kubiš, Veselý, Zabusovs – Köhler, Hejcman, Karafiát – Sedláček, Makarenko, Okál – Fryšara. Trenér Luboš Jenáček
HC Olomouc: Lukáš – Ondrušek, Černý, Švrček, Dujsík, Řezníček, Škůrek, Rašner – Klimek, Krejčí, Nahodil – Kusko, Knotek, Bambula – Olesz, Kolouch, Navrátil – Burian, Lichanec, Kunc. Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.