Parádní obrat Hokejisté HC Olomouc vyhráli na Kometě

Hokejisté HC Olomouc vyhráli na Kometě

02. 03. 2022 - 21:49

Hokejistům HC Olomouc se povedlo utkání 45. kola extraligy v Brně. Po dvou třetinách s Kometou sice prohrávali o dvě branky, ale v poslední dvacetiminutovce se jim povedlo parádně otočit vývoj zápasu. Mora tak získala tři body, které můžou být důležité pro účast v předkole play-off.

Na branky se v tradičním derby čekalo dlouho. Začaly padat až po polovině utkání. Nejprve se to dařilo domácím. Ty poslal do vedení útočník Šoustal, odchovanec HC Olomouc. A před druhou pauzou Mora inkasovala ještě jednou. Ovšem negativní efekt to na tým hostů nemělo, právě naopak. V poslední třetině už byla na ledě jen Mora. Ve 46. minutě dal kontaktní branku Navráítil. Pak v 55. minutě srovnal Bambula. Ovšem to nebylo všechno tři minuty před koncem dokonal obrat Navrátil.

HC Kometa Brno – HC Olomouc 2:3 (0:0, 2:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 33. Šoustal (Tansey, Fajmon), 40. Zbořil (Mueller, Holík) – 46. Navrátil (Kunc), 55. Bambula (Krejčí, Kunc), 57. Navrátil (Kolouch). Rozhodčí: Hejduk, Šindel – Lederer, Gerát. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 5635.

HC Kometa Brno: Tomek – Ďaloga, Holland, Kučeřík, Doudera, Tansey, Fajmon, Sedláček – Vincour, Krištof, Mueller – Zaťovič, Holík, Horký – Kollár, Zbořil, Šoustal – Dočekal, Rákos, Šik. Trenéři Kalous, Zábranský a Horáček.
HC Olomouc: Konrád – Ondrušek, Černý, Švrček, Dujsík, Řezníček, Škůrek, Rašner – Klimek, Krejčí, Nahodil – Kusko, Knotek, Bambula – Navrátil, Kolouch, Tomeček – Burian, Lichanec, Kunc. Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.