Důležité vítězství Hokejisté HC Olomouc vyhráli nad Vervou

Hokejisté HC Olomouc vyhráli nad Vervou

08. 02. 2022 - 20:15

Odložený zápas čtyřiačtyřicátého extraligového kola dnes dohrávali doma s Litvínovem hokejisté HC Olomouc. A šlo o mimořádně důležité utkání, Mora před ním byla na dvanáctém místě tabulky jen o bod před soupeřem. A tento náskok je vyšší, všechny body zůstaly doma.

V prvních dvaceti minutách se hrálo dlouho bez nějakých větších šancí. Až ve 13. minutě si sjel mezi kruhy před brankáře Klimek, ale nepovedlo se mu trefit puk. Pak hrála Mora přesilovku, jenže s ní nenaložila dobře. To se domácím sečetlo a v 19. minutě inkasovali. Ale z vedení se naštěstí hosté neradovali moc dlouho. Ve 23. minutě srovnal po kombinaci s Navrátilem střelou v pádu Kolouch. A v závěru prostřední dvacetiminutovky Mora vedla, z úhlu se trefil Lichanec. V závěrečné třetině Mora hlídala náskok jednoho gólu. A chtěla rozhodnout. Nejprve měl v oslabení velkou šanci Kolouch, jel sám na bránu, leč nedal. Klaplo to v přesilové hře. Prosadil se Knotek. Další branku pak přidal v další početní výhodě Kusko.

„Dobře jsme začali, mělo to nasazení, šmrnc. Ale bohužel dostali gól. Druhou třetinu začal Litvínov dobře, měli jsme problémy. Dali jsme pak dva góly a nějakým způsobem to ubojovali. Honza Lukáš podal výborný výkon, musím kluky pochválit,“ řekl trenér HC Olomouc Jan Tomajko.

HC Olomouc – HC Verva Litvínov 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 23. Kolouch (Navrátil), 38. Lichanec (Burian), 53. Knotek (Navrátil, Ondrušek), 56. Kusko (Olesz) - 19. Estephan (P. Zdráhal). Rozhodčí: Hejduk, Pražák – Bohuněk, Malý. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 1000.

HC Olomouc: Lukáš – Rašner, Ondrušek, Dujsík, Švrček, Škůrek, Řezníček – Bambula, Klimek, Kunc – Doktor, Knotek, Kusko – Navrátil, Kolouch, Olesz – Mácha, Lichanec, Burian. Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.
Litvínov: Neužil – Irving, Kolář, Zeman, Demel, Strejček, Hrbas, Stříteský – Zygmunt, Estephan, Zdráhal – Slavík, Sukeľ, Kudrna – Fronk, Hübl, Straka – Havelka, Gerhát, Chalupa. Trenér Vladimír Růžička.