Góly moc nepadaly Hokejisté HC Olomouc vyhráli v prodloužení

Hokejisté HC Olomouc vyhráli v prodloužení

10. 10. 2021 - 21:30

K zápasu 13. kola extraligy cestovali hokejisté HC Olomouc do Pardubic. Za šedesát minut standardní hrací doby branka nepadla. V prodloužení pak rozhodl útočník Kolouch.

Úvodní minuty střetnutí byly oťukávací z obou stran. První větší šanci měla Mora, když v 5. minutě zastavila střelu Kucsery tyčka. Pak trefil za domácí tyčku Mikuš. V 9. minutě pak jel sám na Sedláčka Blümel, ale stav se nezměnil. Mora odpověděla možností Knotka. Pak si oba týmy zahrály po přesilovce. V té hanácké měl blízko ke gólu Klimek, ale ani on nedal. Bezbrankový stav stále trval. V deváté minutě prostřední části hry šli dva na jednoho Navrátil s Oleszem, druhý jmenovaný však těsně minul. Krátce před druhou přestávkou pak měli příležitosti Olesz s Káňou, ale góly z toho opět nebyly. Na začátku třetí části Pardubice hrály přesilovku, chvíli později také hosté. Krejčí připravil šance pro Nahodila a Knotka, jenže ti své příležitosti nevyužili. Pak si domácí vytvořili tlak, Musil trefil tyčku, Pauloviče vychytal Sedláček. Dvě minuty před třetí sirénou hrála Mora přesilovku, ale ani v té se nepovedlo skórovat. A tak se šlo za bezbrankového stavu do prodloužení. V tom měl napřed šanci Ciencala, ale když nedal, rozhodl v 64. minutě Kolouch.

„Diváci se dnes nudit nemohli. Ačkoliv gól dlouho nepadl, bylo tam hodně kvality na obou stranách. Byl to vyrovnaný souboj. Párkrát nás domácí zatlačili, ale my jsme byli poměrně nebezpeční z protiútoků. Pro nás je skvělou zprávou, že bereme dva body. Potřebovali bychom dávat více branek, gólové vyjádření totiž není takové, jaké bychom si představovali. Klukům ale musím poděkovat,“ řekl trenér HC Olomouc Zdeněk Moták.

HC Dynamo Pardubice – HC Olomouc 0:1 po prodl. (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 64. Kolouch (Strapáč). Rozhodčí: Pražák, Ondráček – Pešek, Malý. Vyloučení: 4:2. Diváci: 8458.

Pardubice: Frodl – Mikuš, Nakládal, Robertson, Košťálek, Kolář, Hrádek, Zdráhal – Paulovič, Poulíček, Blümel – Camara, Kousal, Musil – Říčka, Roman, Cienciala – Koffer, Anděl, Rohlík. Trenér Richard Král.

HC Olomouc: Sedláček – Ondrušek, Černý, Švrček, Škůrek, Řezníček, Dujsík, Rašner – Káňa, Krejčí, Kucsera – Olesz, Knotek, Navrátil – Klimek, Nahodil, Kunc – Strapáč, Kolouch, Bambula. Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.