Výhra v prodloužení Hokejisté HC Olomouc získali dva body s Libercem

Hokejisté HC Olomouc získali dva body s Libercem

18. 02. 2022 - 21:10

V 53. kole extraligy hráli hokejisté HC Olomouc doma proti Bílým Tygrům z Libercem. Za olomoucký tým už po návratu z olympijských her nastoupil útočník David Krejčí.

Zápas začal vzhledem k poruše rolby se čtyřicetiminutovým zpožděním. Ale na domácí to negativní vliv nemělo. Byť se jim nepovedlo proměnit pětiminutovou přesilovku hned v úvodu. Přesto po prvním periodě Mora vedla, z celkem nenápadné střely se povedlo skórovat Navrátilovi. Druhou třetinu začal Liberec velkou převahou, ale Hanáci vše nebezpečné dokázali ustát. V polovině střetnutí se z tlaku vymanili. A výsledkem, kromě šancí, byla přesilovka, ve které dal na dva nula Kolouch. Rozhodnuto ale po prvních dvou periodách zdaleka nebylo. Liberec totiž dal ve 43. minutě kontaktní branku. A pak bylo ještě hůř. V závěru hráli hosté přesilovku, kterou se jim podařilo využít. A šlo do prodloužení. V to hned v úvodu rozhodl Ondrušek.

„Musíme respektovat sílu soupeře. A ta je, myslím, obrovská. Náš výkon byl kvalitní, měli jsme šance, bylo to kvalitní výkon. Bohužel jsme inkasovali kontaktní gól příliš brzy, tam jsme byli ustrašení, do je jednoznačné. To nás dostalo do útlumu, ale dostali jsme se z toho. Pak přišlo vyloučení v závěru, bohužel jsme inkasovali a šlo to do prodloužení. Musíme si vážit každého bodu. Máme dva důležité body, takže musím být spokojený a poděkovat chlapcům. Opravdu jsme hráli dobře, bylo vidět, že chceme. A nakonec jsme byli úspěšní,“ řekl trenér HC Olomouc Zdeněk Moták.

HC Olomouc – Bílí Tygři Liberec 3:2 po prodl. (1:0, 1:0, 0:2 – 1:0)

Branky nahrávky: 18. Navrátil (Řezníček, Kolouch), 36. Kolouch (Knotek, Nahodil), 61. Ondrušek (Krejčí) - 43. Ordoš, 59. Zachar. Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 2:2, navíc Navrátil 5 minut – Rychlovský 5 minut, Vlach 5 plus do konce. Využití: 1:1. Diváci: 1000.

HC Olomouc: Lukáš – Ondrušek, Černý, Švrček, Dujsík, Řezníček, Škůrek, Rašner – Klimek, Krejčí, Nahodil – Kusko, Knotek, Bambula – Olesz, Kolouch, Navrátil – Burian, Lichanec, Kunc. Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.

Liberec: Kváča – Šmíd, Štibingr, Ivan, Melancon, Derner, Aubrecht, Šedivý – Birner, Filippi, Klepiš – Ordoš, Gríger, Zachar – Vlach, Jelínek, Rychlovský – Faško-Rudáš, Šír, Klapka. Trenér Patrik Augusta.