Knotek dal hattrick Hokejisté HC Olomouc získali ve Varech bod

Hokejisté HC Olomouc získali ve Varech bod

23. 01. 2022 - 18:12

Hokejisté HC Olomouc dnes pokračovali v náhradním programu. Místo pro karanténu odloženému derby v Brně proti Kometě hráli duel 50. extraligového kola v Karlových Varech.

Utkání se pro hosty nevyvíjelo zpočátku dobře. V 15. minutě Mora inkasovala v oslabení. Pak krátce po startu prostřední části hry přidaly Vary druhou branku a v tu chvíli to pro Hanáky nevypadalo dobře. Zpět do zápasu Olomouckým potom pomohla pětiminutová přesilovka, když na pět plus do konce byl vyloučen domácí bek Dlapa. V početní převaze se dvakrát prosadil Knotek. A když pak přidal Knotek třetí branku z trestného střílení, hosté v utkání poprvé vedli. V poslední periodě tak Mora hájila jednobrankový náskok. To se dařilo deset minut, pak se Varům povedlo srovnat. Zápas dospěl do prodloužení, ve kterém rozhodl domácí Flek.

Energie Karlovy Vary – HC Olomouc 4:3 po prodl. (1:0, 1:3, 1:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Flek (Rachůnek, Plutnar), 21. Rachůnek, 51. Koblasa (Mikúš) – 24. Knotek (Ondrušek, Nahodil), 25. Knotek (Nahodil, Krejčí), 34. Knotek (tr. střílení). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Lederer, Bohuněk. Vyloučení: 1:4, navíc 5 min. + do konce utkání Dlapa. Využití: 1:2. Diváci: 1000.

Vary: Habal –Rohan, Plutnar, Dlapa, Weinhold, Pulpán, Havlín, Mikyska – Rachůnek, Černoch, Flek – Hladonik, Mikúš, Vondráček – Koblasa, Kulich, Kohout – Redlich, Osmík, Beránek. Trenér Martin Pešout.
HC Olomouc: Konrád – Ondrušek, Černý, Švrček, Dujsík, Řezníček, Škůrek – Káňa, Krejčí, Bambula – Kusko, Knotek, Klimek – Olesz, Navrátil, Kucsera – Strapáč, Nahodil, Kunc – Burian. Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.