Hráli bez Krejčího Hokejisté HC Olomouc ztratili zápas v poslední třetině

Hokejisté HC Olomouc ztratili zápas v poslední třetině

28. 11. 2021 - 17:54

Pořad sedmadvacátého extraligového kola poslal hokejisty HC Olomouc do Třince. V týmu Mory tam ze zdravotních důvodů scházel útočník David Krejčí. Hanáci bez své největší star drželi po dvou třetinách nerozhodný stav, v poslední pak duel ztratili.

V úvodu zápasu měli domácí dvě větší šance, ale brankář Lukáš se překvapit nenechal. Jenže v 17. minutě ho prostřelil Vrána a Třinec vedl. Mora ovšem nesložila zbraně. Nejprve přečkala další velkou domácí možnost, ale pak hrála třetí přesilovku v zápase. Tu využila, prosadil se Nahodil. A bylo srovnáno. Hanáci potom mohli jít do vedení. Bambula svou šanci neproměnil, Kunc trefil tyčku. Nevyšlo to ani v další přesilovce, kterou druhá perioda skončila. To se pak hostům vymstilo na začátku poslední třetiny. Třinec dvakrát skóroval a bylo prakticky rozhodnuto. Deset minut před koncem hrála Mora přesilovku, ovšem brankáře Kacetla nepřekonali Nahodil ani Ondrušek. Hanáci ještě zkusili zvrátit stav v power-play, ale inkasovali ještě dvě branky.

"Čtyřicet minut jsme byli důstojným soupeřem. Hlavně ve druhé části jsme si pár gólových šancí vytvořili, ale bohužel jsme dali jen jednu branku. Výsledek 1:5 je poměrně krutý. V powerplay jsme šli do risku, ale bohužel jsme na konci ještě dvakrát inkasovali. Domácí ukázali svou sílu ve všech směrech," řekl trenér HC Olomouc Zdeněk Moták.

HC Oceláři Třinec – HC Olomouc 5:1 (1:0, 0:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 17. Vrána (Adámek), 42. Nestrašil (Zahradníček, O. Kovařčík), 48. Doudera (Martin Růžička), 59. Nestrašil (Kovařčík), 60. M. Kovařčík ( Szturc)  – 27. Nahodil (Káňa). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1.

Třinec: Kacetl – Doudera, Marinčin, Musil, Kundrátek, Zahradníček, Adámek – Daňo, Vrána, Martin Růžička – Nestrašil, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Marcinko, Roman – Šedivý, RSzturc, Hrňa – Dravecký. Trenér Václav Varaďa
HC Olomouc: Lukáš – Ondrušek, Černý, Rašner, Škůrek, Řezníček, Dujsík, Švrček – Káňa, Kusko, Kucsera – Klimek, Knotek, Bambula – Olesz, Kolouch, Navrátil – Strapáč, Nahodil, Kunc. Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.