Parádní výsledek Hokejisté HC Olomouc zvítězili v Liberci

Hokejisté HC Olomouc zvítězili v Liberci

31. 01. 2021 - 18:42

Po páteční domácí prohře se Zlínem čekal dnes hokejisty HC Olomouc těžký pokus o reparát. V rámci 41. extraligového kola hráli v Liberci proti Bílým Tygrům. A zápas se jim povedl, zpět domů vezou všechny tři body po skvělém obratu v poslední třetině.

Domácí byli, vzhledem k postavení v tabulce, favoritem. A také měli první šanci, když střela Birnera třela tyčku. Ovšem pak zahrozila také Mora, nejprve zakončoval Nahodil, pak dorážel Klimek, ale liberecký brankář odolal. Ve 12. minutě potom málem překvapil gólmana Strapáč. První třetinu pak zakončila další velké olomoucká možnost, ale ani Nahodil gól nedal. Ve druhé třetině se už potom stav změnil. Do vedení šli ve 28. minutě domácí. Mora se ale nezvládala a ve třetím dějství se jí povedlo zápas otočit. Nejprve srovnal Ondrušek, pak strhl vedení na stranu hostů Ostřížek.

Bílí Tygři Liberec – HC Olomouc 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 28. Gríger (Najman) – 43. Ondrušek (Nahodil), 48. Ostřížek (Olesz, Škůrek). Rozhodčí: Hradil, Pilný – Ganger, Klouček. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Hráno bez diváků.

Liberec: J. Pavelka – Vitásek, Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, T. Hanousek – Birner, Bulíř, Lenc – Najman, Gríger, A. Musil – J. Vlach, P. Jelínek, R. Pavlík – Rychlovský, Šír, Průžek. Trenéři: P. Augusta a Jiří Kudrna.

HC Olomouc: Lukáš – Ondrušek, A. Rutar, Švrček, Dujsík, Valenta, Škůrek, Vyrůbalík – J. Káňa, J. Knotek, Bambula – Klimek, Nahodil, Kunc – Burian, Strapáč, Gřeš – Ostřížek, Kolouch, Olesz. Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.