Vezou body z venku Hokejisté HC Olomouc zvítězili v Litvínově

Hokejisté HC Olomouc zvítězili v Litvínově

03. 12. 2021 - 19:57

Hokejisté HC Olomouc se po třech prohrách v řadě opět vrátili do bodovacího módu. Ve 29. kole extraligy hráli v Litvínově a za výhrou tam šli už od první třetiny.

Mora šla za koncem série bez bodového zisku razantně už od první periody. Po ní vedla, když na začátku 12. minuty proměnil přesilovou hru Krejčí. Podobně povedený měli Hanáci i start do prostřední dvacetiminutovky. Na dva k nule dával Kuscera. Dramatický pak byl závěr druhé periody. Nejprve se probrali Litvínovští. Dali během pětapadesáti sekund dvě branky a bylo srovnáno. Ne však na dlouho, ještě do druhé pauzy vrátil hostům vedení Kunc. Poslední třetinu zahájila Mora přesilovkou. A dokázala ji využít ke zvýšení náskoku, čtvrtou branku dal po přihrávce Krejčího Nahodil. Hanáci mohli vedení o dvě branky ještě vylepšit v následných dvou přesilovkách, ale stav se neměnil. Čtyři minuty před koncem Litvínov snížil na rozdíl jednoho gólu.

HC Verva Litvínov – HC Olomouc 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 36. Chalupa (Stříteský, Hrbas), 37. Baláž (Kudrna), 56. Sukeľ (Kudrna) – 12. Krejčí (Knotek, Káňa), 25. Kucsera (Dujsík, Řezníček), 39. Kunc (Kusko), 42. Nahodil (Krejčí). Rozhodčí: Pešina, Hodek – Zíka, Šimánek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. Diváci: 1000.

Litvínov: Godla – Irving, Baláž, Balinskis, Hrbas, Stříteský, Demel, Strejček – Zdráhal, Estephan, Chalupa – Lukeš, Hübl , Straka – Jarůšek, Sukeľ, Kudrna – Zygmunt, Gerhát, Jurčík. Trenér Vladimír Růžička.
HC Olomouc: Lukáš – Ondrušek, Černý, Rašner, Švrček, Řezníček, Dujsík, Škůrek – Káňa, Krejčí, Nahodil – Klimek, Knotek, Kucsera – Burian, Kolouch, Navrátil – Kunc, Kusko, Bambula.Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.