Dnes:14°C

Zítra:13°C

Čtvrtek 25.2. Liliana
Menu

Končí zimní pauza Jarní část FORTUNA:LIGY startuje

Jarní část FORTUNA:LIGY startuje

foto: Petr Pelíšek

14. 01. 2021 - 21:37

Kluby FORTUNA:LIGY si oddechly jen na chvíli a po necelých čtyřech týdnech jdou znovu do akce. Už v pátek 15. ledna se znovu rozjede nejvyšší fotbalová soutěž. Ligová fotbalová asociace (LFA) udělá všechno proto, aby se soutěžní ročník 2020/21 dohrál kompletní. Asociace o tom informovala na svém webu.

Aktuální sezóna je termínově limitována Mistrovstvím Evropy, které se po odložení z minulého roku koná letos v červnu. „Je to jeden z důvodů, proč začínáme již takhle nezvykle brzy. Termínová listina musí respektovat mezinárodní rámce. Zároveň nás bohužel stále neopouští ani komplikace s COVIDem. Máme zkušenosti z konce minulé sezóny i z podzimní části té letošní a jsem si jistý, že to zvládneme. Jsem optimista a věřím, že se podaří celý soutěžní ročník dohrát,“ řekl Dušan Svoboda, předseda Ligového výboru LFA. Právě Ligový výbor se těsně před startem jarní části usnesl na dalších opatřeních, která mají jediný cíl – zdárně dokončit probíhající soutěžní ročník FORTUNA:LIGY i FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

Jednou z novinek zajišťující větší transparentnost soutěže bude povinnost klubů nahlásit soupisku třiceti hráčů, z které bude řídící úsek posuzovat počty pozitivně testovaných osob při žádosti o odložení utkání. Takovému požadavku bude vyhověno, pokud z takové soupisky nebude negativně testovaných alespoň třináct hráčů do pole a jeden brankář. Odložit zápas bude samozřejmě i nadále nutné za předpokladu, že se v izolaci a karanténě ocitne celý klub z rozhodnutí státních orgánů ochrany veřejného zdraví, jako tomu bylo v několika případech již na podzim.

„Je to apel na všechny kluby, aby také udělaly všechno pro zdárné odehrání celého programu. Věřím, že zájmem všech bude sezónu dokončit sportovní cestou. Myslíme však dopředu a chceme zamezit možným spekulacím. Proto jsme mimo jiné rozhodli, že v průběhu přinejmenším posledních tří ligových kol budou všechny kluby testovány u jedné laboratoře, a toto testování bude zastřešovat přímo LFA,“ dodal Dušan Svoboda s tím, že profesionální fotbalové kluby budou i nadále povinně testovat metodou PCR.

Na význam plnohodnotného sehrání rozběhnuté sezony upozorňuje i generální partner – sázková kancelář Fortuna. „Zimní přestávka letos byla velmi krátká, přesto věříme, že se kluby dokázaly připravit, hráči zregenerovat a brzký restart všichni zvládnou bez komplikací. Epidemie v Česku se v těchto dnech snad konečně láme k lepšímu, naším společným přáním by tak mělo být, aby se soutěž bez problému dohrála, aby karantén či případných odkladů bylo co nejméně a v neposlední řadě abychom se dostali do situace, kdy se na stadiony vrátí nejenom hráči, ale i samotní fanoušci. Vrcholem aktuální sezony je nepochybně EURO, na kterém se představí i česká reprezentace. Hladký průběh jarní části ligy je důležitý i proto, aby se hráči národního týmu dokázali na tuto akci odpovídajícím způsobem připravit, a na samotném turnaji jsme zaznamenali úspěch, který český fotbal velmi potřebuje,“ připomněl David Vaněk, generální ředitel sázkové kanceláře Fortuna.

Další články