Porazili prvního Jemelka debutoval v belgické lize

Jemelka debutoval v belgické lize

25. 10. 2020 - 09:46

Stoper Václav Jemelka (1995) odešel na začátku druhé reprezentační přestávky z SK Sigma Olomouc do Belgie. V OH Leuven je na hostování do konce soutěžního ročníku s opcí. V Belgii nevládne opatřením plukovník ve výslužbě, takže se normálně hraje. A Jemelka už se dočkal prvního startu v nejvyšší belgické soutěži. Bylo to v duelu proti Bruggám.

Prvního startu v mistrovském utkání za nový klub se Jemelka dočkal 12. října, to bylo v belgickém poháru, v Knokke nastoupil v základní sestavě, odehrál kompletních devadesát minut a Leuven zvítězil 2:0.

Premiéru v nejvyšší belgické soutěži zažil Jemelka poslední říjnovou sobotu. To hrál doma v 10. kole OH Leuven proti Club Brugge, který vedl tabulku. V Lovani vyhráli domácí 2:1 a byl u toho i Václav Jemelka. Do zápasu naskočil v 64. minutě jako střídající hráč a pomohl týmu k zisku tří bodů.