Dvougólový střelec Jsem rád, že jsem pomohl týmu, řekl Jemelka

Jsem rád, že jsem pomohl týmu, řekl Jemelka

28. 10. 2019 - 13:19

Zatím nejúspěšnější střeleckou sezonu v kariéře prožívá stoper SK Sigma Olomouc Václav Jemelka (1995). Na podzim dal už tři branky, to je stejně, jako v předchozích dvou ročních ligy dohromady. Naposledy v sobotu v Ostravě dal právě on dva góly a Sigma mohla remizovat 2:2. Nejprve v prvním poločase Jemelka srovnal levačkou po dohraném přímém, pak tři minuty před koncem hlavou po rohu. V obou případech zůstal nekrytý na zadní tyčce.

Dvěma góly jste trefil pro Sigmu bod. Jak utkání hodnotíte?
Dal jsem dva góly, jsem rád. Ale zase jsme dva góly dostali, minulý zápas tři. A pět inkasovaných branek za dvě utkání, to není moc dobré, to moc spokojený nejsem.

Dal jste už někdy dvě branky v jednom utkání?
Nedal, to je poprvé. Jsem rád, že jsem pomohl týmu.

Jaké to je vyrovnat takto v posledních minutách?
Je to velká euforie, je to super. Masér Kamil mi ty dva góly předpověděl, takže k němu musím teď na masáž chodit častěji.

Baník doma poslední dobou soupeře drtí, také Sigma se dostal v úvodu pod velký tlak. Asi bylo štěstí, že jste v této fázi zápasu dostali jen jednu branku.
Ano. Nechtěli jsme to. Věděli jsme, že Baník má krutý začátek, všechny rozválcuje. A přesně to jsme nechtěli. Dali jsme na jedna jedna, ale hned jsme si nechali dát druhou branku. Stejně jako proti Budějovicím jsme inkasovali z brejku. Ale myslím, že ve druhém poločase jsme Baník docela zavřeli a zaslouženě jsme srovnali. Pomohly nám standardky.

A možná se duel rozhodl tím momentem, kdy domácí trefili během dvou sekund dvě tyčky.
Jasně. Tam se mi trošku motala hlava, nevěděl jsem, kam se to odrazí. Ještěže jsme tam nedostali gól.

Tak, jako vy druhém poločase, by to mělo být častěji, být více na míči, hrát na soupeřově polovině.
Jistěže. Když jsme na soupeřově polovině a neztratíme lehce balon, aby šel soupeř, do brejku, tak si vytvoříme tlak. Soupeř se dostane trošku pod deku a z toho pak pramení góly.

Při první brance jste tam byl na zadní tyčce hodně dlouho volný.
Ano. Volal jsem, ať mi to dají na zadní a nakonec se to tam, naštěstí, vykulilo. Nějak se to tam odrazilo, byla to náhoda.

Věřil jste si, při druhém gólu, že dokážete míč stihnout a trefit dobře?
Myslel jsem si, že tam bude brankář dřív. Ale naštěstí jsem to trefila a nenarazil do tyčky.

Trenér volal po zvýšení důrazu a agresivity. Povedlo se? Hned od začátku nejspíš úplně ne.
Začátek nám zase moc nevyšel. Myslím, že Baník udělal chybu, že zalezl. Protože kdyby zůstal u svého stylu hry, tak bychom to měli těžké. Ale zalezl, tím nám to dost usnadnil a mohli jsme vyrovnat.

Úvod byl možná ovlivněn i pěti změnami v sestavě. Bylo to znát? Trvalo chvílí, než si to sedlo?
My jsme chtěli trošku zpevnit střed, hráli jsme na dvě šestky. Myslím, že nám to pomohlo, že jsme byli trošku kompaktnější. Ale musíme se vyvarovat těch ztrát, přerušovat brejky. Bylo vidět, že kluci, co dlouho nehráli. Třeba Milan Kerbr, tak si s tím poradili dobře.

Berete bod za remízu?
Myslím, že ano. Z Ostravy se body vozí těžko. I vzhledem k vývoji je pro nás bod dobrý.

Odčinili jste trošku ten domácí propadák s Budějovicemi?
Nevím, je to jenom bod a až tak to nic neřeší. Ale neprohráli jsme a můžeme se soustředit na domácí zápas.