Dnes:6°C

Zítra:9°C

Pátek 16.4. Irena
Menu

Zora má formu Malínek: Ten týden hodnotím kladně

Malínek: Ten týden hodnotím kladně

foto: Petr Pelíšek

25. 02. 2021 - 21:00

Házenkářky DHK Zora Olomouc jsou na čtvrtém místě tabulky. V minulém týdnu hrály dvakrát doma, Dunajskou Stredu i Písek dokázaly bez větších potíží porazit. „. Ten týden utekl hrozně rychle a musím ho hodnotit kladně. Obě ta vítězství jsme potřebovali,“ řekl trenér DHK Zora Olomouc Libor Malínek. O víkendu hrají Hanačky v Praze se Slavií, o týden později by pak měly nastoupit doma proti Mostu.

V minulém týdnu jste zvládli dvě domácí utkání. Nejprve proti Dunajské Stredě. Neměl jste z toho zápasu trošku obavy? Přece jen ta má v posledních kolech výbornou formu, vyhrála i v Mostě.
Obavy byly, protože výsledky naznačovaly, že je to top mančaft interligy. Což také prokázaly výhry v Mostě a v Porubě, docela přesvědčivě. Takže jsme se na utkání připravili docela dobře a ono se to projevilo. Videa, tréninky zaměřené na Dunajskou Stredu a výsledek se pak dostavil. Před holkami musím opravdu smeknout, jak se k tomu postavily. Zodpovědnost, vyhecování, bojovnost, to tam bylo, tím jsme předčili Dunajskou a byla z toho dva body.

A navíc se ukázalo, že Zora má dobrý tým. Po prvním poločase jste prohrávali, ale spíš to byl pro družstvo motivace, pobídka pro druhou polovinu zápasu.
Hlavně jsme nechtěli navázat na tragické poločasy se slovenskými týmy z venkovních zápasů předtím. Holky se přesvědčily, že se s nimi dá hrát. Bylo to vyrovnané utkání a myslím, že rozhodlo i to, že máme kvalitnější střídačku. Celých třicet minut jsme ve druhé půlce byli furt v tempu, Dunajská neměla tolik hráček na střídání, což se také projevilo. Mezi patnáctou dvacátou minutou jsme soupeře dostali pod tlak, stav šel na rozdíl pěti branek a do konce už jsme to pak udrželi.

Potom proti Písku už to bylo jinak, to jste šli do vedení rychle a pak poměrně v poklidu zvítězili.
Zdálo se to tak. Ale čekali jsme, že Písek bude kousat. On už nemá co ztratit, oproti minulému zápasu, který jsme hráli někdy v říjnu, se strašně zvedl, herně je na tom velice dobře. Nečekali jsme nic lehkého a to jsme také týmu zdůrazňovali. A připravovali jsme se na to, že to nebude jednoduchý zápas. Což se také projevilo. Nás bohužel zastavovalo neproměňování šancí, těch bylo na můj v kus až až. Možná, kdybychom nějaké šance proměnili navíc už v první půlce, brejky a náskoky ze šestky, tak to mohlo být v poločase o šest sedm branek a po přestávce by se nám zase hrálo lehčeji. Rozdíl skóre v házené o tři čtyři brány, to není nic, je to za pět minut zpátky. Písek pořád kousal, utekli jsme mu až v závěru. Toho vítězství si zase cením. Během týdne jsme sehráli tři těžké zápasy a musím říct, že ten týden dopadl dobře.

A byl to náročný týden? Sportovci většinou říkají, že raději hrají, než jen trénují. Ale zase někdy si postěžují na mnoho zápasů v rychlém sledu.
Ne, v tom nebyl problém. Holky jsou zvyklé trénovat, byl jen trošku změněný režim vzhledem ke středečnímu utkání. Po něm byla ve čtvrtek jen regenerace, v pátek jsme ladili, měli video. Ten týden utekl hrozně rychle a musím ho hodnotit kladně. Obě ta vítězství jsme potřebovali.

Další články