Dnes:15°C

Zítra:23°C

Sobota 25.9. Zlata
Menu

Příprava na sezonu Mora dál stabilizuje kádr

Mora dál stabilizuje kádr

foto: hc-olomouc.cz

28. 04. 2021 - 20:30

Extraligoví hokejisté HC Olomouc pokračují dál ve stabilizaci kádru. Po prodloužení smluv s Jiřím Ondruškem a Janem Knotkem informovala Mora na svém webu o podpisu nových kontraktů pro další hráče, a to hned devíti.

Nové smlouvy na Hané podepsali brankář Jan Lukáš, obránci David Škůrek s Tomášem Dujsíkem a útočníci Lukáš Nahodil, Vojtěch Tomeček, Jan Káňa, Michal Kunc, Jakub Navrátil a Jan Bambula. „Podařilo se nám udržet další hráče, kteří podepsali delší smlouvy. Jsme za to moc rádi. Jsou to kluci, kteří jsou v Olomouci zvyklí. A je to další kamínek do mozaiky skládání mužstva na příští sezónu,“ řekl Erik Fürst, generální manažer HC Olomouc. „Tomáš Dujsík už je víceméně stálicí obranných řad a jsme rádi, že u nás prodloužil smlouvu o další dva roky,“ podotkl Fürst. „Kuba Navrátil s Honzou Bambulou, kteří u nás hráli prvním rokem, se velmi dobře začlenili do týmu a splnili očekávání. Před sebou ale mají samozřejmě obrovský kus práce,“ dodal.

„Jsem spokojený. Obě strany měly zájem o další spolupráci. Doufám, že hned od začátku příští sezóny budeme podávat dobré výkony a podaří se nám udělat nějaký úspěch,“ uvedl obránce David Škůrek, který je odchovancem HC Olomouc. „Kluků, kteří tu vyrostli, v kádru moc nemáme. Zažili jsme toho hodně, ať už v mládeži, tak v A-týmu. Jsem tedy opravdu rád, že tu mohu být i v příštích letech, protože, jak říkáte, je to opravdu srdcovka,“ podotkl.

„Kdybych tu byl nespokojený, tak tu zůstat nechci. Mně se tady prostě líbí, zvykl jsem si zde normálně fungovat a v hokeji mi taky nic nechybí. S malou to máme blízko do Zlína k rodině. Přítelkyně má rodinu tady v Olomouci, takže i kvůli ní by tu bylo hezké zůstat. Viděl jsem, jak jsme schopní hrát, takže si myslím, že i hokejově zde můžeme udělat ještě nějaký úspěch,“ řekl útočník Jan Káňa. „Nabídky z jiných klubů jsem nějaké měl. Ale rozhodování to nebylo nijak složité. Chtěl bych svými výkony navázat na letošní ročník a pomoci týmu k co nejlepším výsledkům. Věřím, že budu zdravý, a že do toho náš tým šlápne hned od začátku. A že s diváky v zádech nebudeme ztrácet domácí zápasy a sezóna bude vydařená. Dále doufám, že se na konci budeme moci bavit o nějakém úspěchu, protože věřím, že tato parta na to má. Toto jsou hlavní důvody, proč zůstávám v Olomouci,“ poznamenal.

Další články