Tradiční derby Mora doma dohrávala s Kometou Brno

Mora doma dohrávala s Kometou Brno

12. 10. 2019 - 00:00

V dohrávce 9. kola hokejové extraligy hrál tým HC Olomouc doma v Plecharéně proti brněnské Kometě. Zápas před vyprodanými ochozy byl bojovný, dramatický, skončil zaslouženou výhrou hostů.

V první třetině čekal zaplněný zimák na branku marně. Více ze hry měla sice Mora, ale žádnou šanci ani závar se nepodařilo dohrát do gólu. Branky začaly padat až po první pauze. Nejprve hrála Mora poněkud kuriózní oslabení o dva hráče. Na dvě minuty šli ven v krátkém sledu Irgl a Olesz. Ovšem Olomouckým se podařilo bránit výtečně. A chvíli poté šli do vedení, to obstaral Burian. Jenže radost Kohoutů netrvala dlouho. Jen 34 sekund. Pak totiž za hosty srovnal Horký. O výsledku se rozhodlo v úvodu poslední periody. Nejprve poslal Kometu do vedení Zaťovič. A když ve 45.minutě ztrestal chybu domácích Hruška, bylo jasné, že Brno už si zisk tří bodů vzít nenechá.

"Nemůžu upřít bojovnost, nasazení, obětavost. Šli jsme do toho s tím, že odčiníme předchozí porážky. Bojovali jsme a hráli jsme dobře. Bohužel jsme byli oslabení, přežili jsme 5 na 3, pak jsme šli do vedení. Bohužel jsme krátce po vstřelení naší branky dostali gól na 1:1. Další šance jsme nevyužili. Ve třetí třetině jsme udělali hrubé chyby. To Kometa umí trestat a potrestala to," řekl trenér HC Olomouc Zdeněk Moták.

HC Olomouc – HC Kometa Brno 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 29. Nahodil (Burian) – 29. Horký (Plekanec), 42. Zaťovič (Kusko, Malec), 45. Hruška. Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 5500.

HC Olomouc: Konrád – Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Valenta, Švrček, Dujsík, A. Rutar – Ostřížek, Klimek, Tomeček – Strapáč, Kolouch, Irgl – Burian, Nahodil, Olesz – Hecl, Skladaný, Kořenek. Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.
Kometa Brno: Vejmelka – Pyrochta, Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Mikyska – Zaťovič, Holík, Mueller – Plášek, Plekanec, Horký – Orsava, Hruška, Lev – Kucsera, Kusko, Jenyš. Trenér Petr Fiala.