Obrali o body favorita Mora překvapila Plzeň, má body a Lukáš nulu

Mora překvapila Plzeň, má body a Lukáš nulu

22. 11. 2019 - 19:50

Po domácí prohře s Kladnem hráli dnes hokejisté HC Olomouc v Plzni. A ve 20. extraligovém dějství se jim podařilo favorita dokonale zaskočit.

Zatímco doma olomoučtí hokejisté prohráli sedmkrát za sebou, na ledě (v té době) třetí Plzně vyhráli už třetí venkovní zápas v řadě. Lví podíl na tom měl brankář Hanáků Jan Lukáš, který kryl všech 40 střel domácích. O vítězný gól zápasu se postaral v 23. minutě Zbyněk Irgl, druhou branku hostů dal Petr Kolouch, razítko do prázdné klece pak přidal Lukáš Nahodil. V dosavadních dvou vzájemných zápasech sezony tak platilo, že domácí celek nedal branku. Plzeň neskórovala vůbec poprvé v sezoně.

„Musím pogratulovat Janu Lukášovi, hlavně on stojí za naším dnešním výkonem, ale celé mužstvo podalo velice dobrý výkon. Za bojovnost, nasazení, morálku si dnes body zasloužíme. Měli jsme problémy v první třetině, kdy jsme domácím dovolili pár nějaké přečíslení, ale brankář Lukáš chytal velice dobře. Ve druhé třetině si myslím jsme byli lepší, Plzeň se k ničemu moc nedostala, snad jen v přesilových hrách. Hodně jsme faulovali, to nás mohlo i stát body, z toho se musíme poučit. Musím hráčům dnes poděkovat," řekl trenér HC Olomouc Zdeněk Moták.

Další utkání hraje Mora v neděli doma proti Liberci (17.00).

Plzeň – HC Olomouc 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 23. Irgl (Handl, Vodný), 31. Kolouch (Irgl, Strapáč), 59. Nahodil (Tomeček). Rozhodčí: Pražák, Veselý – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 5742.

Plzeň: Frodl – Budík, Moravčík, Houdek, Čerešňák, Jank, Vráblík, Kaňák – Pour, Mertl, Gulaš – Straka, Kracík, Němec – Kantner, Kodýtek, Eberle – Kolda, Vlach, Rob.
HC Olomouc: Lukáš – Ondrušek, Jaroměřský, Švrček, Valenta, Vyrůbalík, Dujsík, Škůrek – Strapáč, Kolouch, Irgl – Burian, Nahodil, Klimek – Olesz, Knotek, Tomeček – Vodný, Handl, Skladaný. Trenéři Jan Tomajko a Zdeněk Moták.