Doma to nevyšlo Mora prohrála s Třincem o gól

Mora prohrála s Třincem o gól

28. 02. 2020 - 20:31

Zápas 49. kola extraligy hráli hokejisté HC Olomouc doma proti Třinci. V duelu s druhým celkem tabulky Mora po druhé třetině prohrávala nula dva. Pak snížil Lukáš Klimek. Ale víc už se domácím nepovedlo.

Mora zvítězila v pěti z předchozích šesti utkání a proti Ocelářům chtěla přidat další povedený zápas. Hosté ovšem lační po druhé příčce a před play off chtějí nabral optimální formu. Už v šesté minutě jim dal klid obránce Martin Gernát, ve druhé třetině pak mladíka Mokrého v olomoucké bráně překonal Martin Růžička. Domácí se odčarovali zakletou koncovku ve 42. minutě radoval se Lukáš Klimek. Jenomže to bylo všechno., Mora na body nedosáhla, plnohodnotné vítězství slaví Oceláři. Obhájci titulu se posunuli na druhou příčku, 87 bodů nasbírala také Mladá Boleslav.

„Myslím, že jsme odehráli dobrý zápas. Škoda těch neproměněných šancí. Jeden gól je málo. Na druhou stranu jsme si udrželi výkonnost z minulých zápasů. Proti Třinci bylo těžké vyhrát, protože hráli výborně do obrany," řekl trenér HC Olomouc Jan Tomajko.

„V počátku utkání nám pomohl takový lacinější gól. Dodal nám sebedůvěru proti soupeři, který hraje v poslední době velmi dobře. Nebyl to hokej o kráse. Viděli jsme nasazení z obou stran. Byl to takový předvoj zápasů play off, které budou následovat. Máme vybojované tři body. Musím zvlášť pochválit Kubu Štěpánka, který nás podržel v mnoha situacích," řekl trenér Třince Václav Varaďa.

HC Olomouc – Oceláři Třinec 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 42. Klimek (Musil, Nahodil) - 6. Gernát (Martin Růžička), 28. Růžička (Vrána, Gernát). Rozhodčí: Hodek, Kika –Lučan, Milan Kis. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 4723

HC Olomouc: Mokrý – Valenta, Škůrek, Ondrušek, Dujsík, Vyrůbalík, Jaroměřský, A. Rutar – Klimek, Nahodil, Musil – Burian, Káňa, Irgl – Ostřížek, Knotek, Olesz – Tomeček, Kolouch, Skladaný. Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.

Třinec: Štěpánek– Gernát, Doudera, Galvinš, Musil, Kundrátek, Roth, Adámek – Stránský, Vrána, Růžička  – Hrňa, Marcinko, Chmielewski – Hrehorčák, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský, Novotný, Dravecký. Trenér Václav Varaďa.