Padlo čtrnáct gólů Mora ve Zlíně vedla, ale nakonec z toho nic nebylo

Mora ve Zlíně vedla, ale nakonec z toho nic nebylo

22. 12. 2019 - 21:08

Hokejisté HC Olomouc si nedali pod stromeček zrovna dobrý dárek. V derby ve Zlíně Mora vedla, ale pak se zápas zvrhl v divokou přestřelku, ve které se nakonec radovali ze zisku tří bodů domácí.

V utkání plném zvratů šli do vedení Hanáci, domácí pak otočili skóre a dvakrát vedli. Pak pro změnu opět vedli hosté 5:4 po trefě Koloucha. Jenže potom už více střelecky dařilo zlnským hokejistům. Berani tak doma vyhráli ve třetím z posledních čtyř utkání, v tabulce se pak vyhoupli právě před Olomouc.

„Utkání se mi nehodnotí lehce, protože máme nula bodů z vyrovnaného zápasu. Na šest gólů venku bychom měli vyhrát... Ve třetí třetině jsme ale při našem vedení pustili soupeře do dvou přečíslení, což rozhodlo, stejně jako naše nedisciplinovanost. Je to fakt škoda,“ řekl trenér HC Olomouc Jan Tomajko.

PSG Berani Zlín – HC Olomouc 8:6 (1:2, 3:2, 4:2)

Branky a nahrávky: 9. Žižka (Buchta), 23. Dufek (J. Ondráček, Honejsek), 25. Okál (Honejsek, Šlahař), 27. Okál (Kubiš, M. Novotný), 42. Kubiš (Honejsek), 49. Fryšara (Okál, Freibergs), 55. Fořt (Claireaux), 59. Kubiš – 4. Irgl (P. Musil, Dujsík), 5. Laš (Valenta, Skladaný), 26. J. Káňa (Olesz, Jaroměřský), 31. P. Musil (Nahodil), 41. Kolouch (Irgl), 58. Musil. Rozhodčí: Horák, Šindel – Bryška, Špringl. Vyloučení: 6:7, navíc Claireaux – Kolouch 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 5539.

Zlín: Kašík – M. Novotný, Nosek, Freibergs, Ferenc, Žižka, Buchta, Řezníček – Köhler, Fořt, Claireaux – Herman, Honejsek, Šlahař – Kubiš, Fryšara, Okál – Dufek, P. Sedláček, J. Ondráček. Trenéři R. Svoboda a M. Hamrlík.
HC Olomouc: Lukáš (27. Konrád) – Ondrušek, Jaroměřský, Švrček, Valenta, Vyrůbalík, Dujsík, Škůrek – Burian, Kolouch, Irgl – Klimek, Nahodil, P. Musil – Olesz, J. Káňa, Bambula – Laš, Handl, Skladaný. Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.