Rozhodlo prodloužení Mora vydřela v Pardubicích dva body

Mora vydřela v Pardubicích dva body

15. 11. 2019 - 20:37

Hokejová extraliga se po reprezentační přestávce znovu rozjela, pokračovala 18. kolem. Tým HC Olomouc hrál zápas v Pardubicích. A v duelu s posledním v tabulce získali dva body za výhru po prodloužení.

Byla to urputná bitva plná osobních soubojů, střetnutí Dynama s Olomoucí chyběly góly. Přitom už ve čtvrté minutě se prosadil hostující obránce Tomáš Dujsík, jenomže pak na ledě zářili oba brankáři Ondřej Kacetl a Branislav Konrád. Východočeši marně obléhali klec Hanáků, až v 58. minutě vyrovnal Radoslav Tybor. Jenže nakonec se radovala Mora, v prodloužení trefil výhru za dva body Pavel Musil.

„Nebylo to po reprezentační přestávce úplně ono, musím říci, že v první třetině jsme šli brzy do vedení, to bylo fajn. Bohužel se nám nepodařilo ve druhé třetině navýšit, kdy jsme měli řekněme i pár vyloženějších šancí. Ve třetí třetině jsme se naopak dostali pod tlak vinou vyloučení, v závěrečné pětiminutovce domácí během i po vyloučení měli velký tlak a resultoval z toho vyrovnávací gól. My si vážíme každého bodu, co získáme, já jsem rád, že jsme dnes získali dva," řekl trenér HC Olomouc Zdeněk Moták.

Pardubice – HC Olomouc 1:2 po prodl. (0:1, 0:0, 1:0 – 0:1)

Branka: 58. Tybor (Mandát) – 4. Dujsík (Irgl, Burian), 61. P. Musil (Klimek). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Kis, Lučan. Vyloučení: 3:4. Diváci: 7218.

Pardubice: Kacetl – Eklund, Holland, Kolář, Ivan, Mikuš, Zdráhal – Kindl, Kousal, Tybor – Hovorka, Mandát, Harju – Látal, T. Knotek, Blümel – Beran, Pochobradský, Matýs – Machač.
HC Olomouc: Konrád – Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Jaroměřský, Švrček, Dujsík, Valenta – Burian, Strapáč, Irgl – Klimek, Nahodil, Musil – Olesz, Kolouch, Skladaný – Hecl, J. Knotek, Tomeček. Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.