Interliga házenkářek Most přestřílel Zoru Olomouc

Most přestřílel Zoru Olomouc

18. 11. 2020 - 20:20

Druhý zápas po korona pauze hrály házenkářky DHK Zora Olomouc v Mostě. Duel s nejlepším celkem interligy posledních sezon se Hanačkám nepovedl, vysoko prohrály.

Olomouc dokázala s domácími Černými anděly držet krok pouze prvních deset minut, pak mostecké házenkářky poprvé odskočily a do konce první půle už nedovolily soupeřkám se přiblížit na dostřel. Do šaten se o poločase odcházelo s desetibrankovým rozdílem ve skóre ve prospěch domácích. Druhá půle nenabídla žádnou zásadní změnu, naopak Mostečanky ještě stupňovaly tempo a hráčky Zory s ubývajícími silami kupily chyby. Nakonec DHK Baník Most porazil Olomouc rozdílem devatenácti branek.

„V souvislosti s tímto utkáním vůbec nelze hovořit o spokojenosti. Padaly nám balony, dělali jsme hodně technických chyb. Hráli jsme ve značném oslabení, ale tentokrát nás Most přejel úplně ve všem,“ řekl Květoslav Kuba, trenér DHK Zora Olomouc.

DHK Baník Most - DHK Zora Olomouc 40:21 (23:13)

Rozhodčí: Deml, Dvořáček. Sedmičky: 7:6 – 5/2. Vyloučení: 2 – 6. Hráno bez diváků.

DHK Baník Most: Müllnerová, Bezpalcová – Borovská 5, Stříšková 3, Šustková 4, Šípová, Mikulčík 2, Cholevová 5, Rudincová, Ecksteinová 4/2, Smetková 3, Maňáková 1, Poláková 2, Kostelná 3, Zachová 8/4, Mikulášková. Trenér Jiří Tancoš.
DHK Zora Olomouc: Haládiková, Poláčková – Závišková 2, Kapsová 1, Jansová, Sovová 1, Protivánková, Kašpárková 2, Přikrylová 4, Krajčovičová, Gajdošíková 4/1, Fryčáková 5, Možíšová, Žůrková, Roupcová 1, Kubáčková 1/1. Trenér Květoslav Kuba.