Zde může být vaše reklama.

Tradiční závod vrchařů Ecce Homo opět ovládne Šternberk

Ecce Homo opět ovládne Šternberk

01. 06. 2019 - 12:49

Již tento víkend se rozburácejí motory vozů na šternberském kopci! 114. závod na trati Ecce Homo nabízí širokou škálu možností nádherné podívané.

Seznam přihlášených čítá 210 přihlášených jezdců. Přibývat již nebudou, uzávěrka přihlášek proběhla minulý týden a máme se opravdu na co těšit. Přihlášených zvučných jmen je opravdu mnoho, např. oba nejlepší italští jezdci Simone Faggoli a Christian Merli, na domácí půdě nebude chybět např. Miloš Beneš, Václav Janík, bratři Vondrákovi, ale také Marek Rybníček s novou střelou McLaren F1 Evo (rozhovor s Markem můžete nalézt v oficiálním tištěném programu). Z Francie k nám zavítá známý Sebastien Petit. 

Neskutečná škála italských matadorů jako je Renzo Napione, Fausto Bormolini, Uberto Bonucci, Marco Capucci a další, ani ti nechybí na listině přihlášených jezdců.

Ve skupině E2-SH nebude jediným lákadlem Marek Rybníček, přihlášený je například slovenský jezdec, mezi diváky velmi oblíbený, Igor Drotár! Už teď víme, že Ecce Homo bude díky jeho přítomnosti zase o něco veselejší. Když zůstaneme u skupiny E2-SH, nebudou chybět známé firmy,  jako je Jiří Los nebo domácí Pavel Kotek. A radost milovníkům BMW udělá kdo jiný, než Ivo Krampota s nádherným BMW M3 E36. Šternberskému závodu zůstává věrný i Felix Pailer. I jeho fosforově oranžová Lancia prolétne téměř osmikilometrovou tratí a pokusí se atakovat přední příčky.

Absolutním matadorem a velkou radostí pro pořadatele, je opět účast francouzského jezdce Jean Marie Almerase s Porsche 935. Jsme neskutečně rádi, že nám jezdci takového formátu zachovávají přízeň. Stejně jako třeba Anders Jensen, který váží dalekou cestu, až ze Švédska.  Když jsme zabrouzdali do skupiny historických vozidel, nebude ve Šternberku chybět ani oceněními ověnčený FIA mistr Evropy v závodech HA do vrchu 2015, 2017 a 2018 Jiří Kubíček se svou krásnou Škodou 130 RS.

Adeptů na vítěze je opravdu mnoho. Kdo je váš favorit? Dávejte nám vědět své tipy! My už jsme také nedočkaví. Komunikovat s námi můžete na sociálních sítích. 

Zajímavý pohled nabízí i přihlášené ženy. Zajisté si všimli, že letos ve startovní listině chybí ostřílená Kerstin Taus a česká střela Gabriela Sajlerová. 
Můžete se ale naopak těšit např. na Gabrielu Andrišekovou se Škodou 130 RS, Annu Ambruz s Hondou Civic Type R, Ginu Colotto s formulí Fiat Abarth, Sigrid Ferstl s PRC S5, známou jezdkyni poháru Maverick Rescue Euro Cup, Kristýnu Fillovou s Mitsubishi Black 9, Angelu Grasso s Lotusem, Terezu Machovou se Suzuki Swift nebo oblíbenou Simonu Málkovou s Hondou Civic, a to pořád ještě není vše. Jde vidět, že ženy se toho nebojí a budeme se těšit na jejich ladnou jízdu a rychlé časy. 

Měli bychom se zmínit i o nováčcích. Mezi takového můžete zařadit Jiřího Kopečka, který sice nepojede závody do vrchu poprvé, už jsme ho mohli vídat s vozem Opel Astra, Jirka ovšem vyměnil techniku a můžete se na něj těšit ve formuli Opel Lotus. A ani to není vše. Pokud vše půjde podle plánů, Jiřímu bude krýt záda jeho zkušenější otec, Pavel Kopeček, kterého jistě dobře znáte z dřívějších let. Obnovená premiéra šternberské kopcové legendy  80tých let s vozem Metalex 03, to si nesmíte nechat ujít.

Dnes jsou na programu tréninkové jízdy, v neděli se začne v 8.30 závodit.

Další články