Dnes:10°C

Zítra:10°C

Sobota 23.10. Teodor
Menu

Měl štěstí v neštěstí Nakonec to dopadlo vcelku dobře, řekl Konrád

Nakonec to dopadlo vcelku dobře, řekl Konrád

foto: hc-olomouc.cz

16. 09. 2021 - 15:14

Na začátku nového soutěžního ročníku extraligy chybí hokejistům HC Olomouc brankářská jednička. Branislav Konrád se zotavuje po vážném zranění krku, které utrpěl v přípravném utkání proti Hradci Králové. Deset dní po nešťastné události už je v domácím léčení. A věří, že se co nejdříve vrátí zpět na led. Řekl to v rozhovoru pro klubový web HC Olomouc.

Jak se Konrád cítí po přesunu z nemocnice domů? „Momentálně celkem fajn. Samozřejmě mám nějaké bolesti, a to převážně v noci, jelikož musím nosit nákrčník. Moc se tedy nevyspím. Jsou dobré i horší dny, ale doufám, že se ten můj zdravotní stav bude co nejrychleji zlepšovat,“ řekl Branislav Konrád pro web hc-olomouc.cz. „Byl jsem kopnut bruslí, takže mám přeříznuté nějaké svaly v krku. Ten nejdůležitější, tedy zdvihač hlavy, mi v nemocnici sešili. Dále mám naštípnutý obratel a zasažené nervy, takže zčásti necítím rameno. Na pohyb to ale naštěstí nemá vliv,“ podotkl.

Vzhledem k nebezpečí kontaktu hokejové brusle s oblastí krku měl štěstí v neštěstí. „Je to tak. Když jsem říkal doktorům, že mě bolí rameno, tak mi odvětili, že mohu být rád, že je to „jen“ tohle. Kdybych dostal zásah o centimetr níže, nemuselo mě bolet vůbec nic, z čehož člověka mrazí. Nakonec to tedy dopadlo vcelku dobře,“ uvedl Konrád. Na záznam inkriminovaného okamžiku se ještě nedíval. „Neviděl jsem to, a ani nechci. Pamatuji si to ale dobře. Byl jsem u tyčky a díval jsem se do rohu. Z druhé strany do mě hráč narazil, přičemž jak tam ještě přepadl přes jednoho z našich, tak mě zasáhl. Byla to nešťastná náhoda, prý mě trefil patou,“ řekl Konrád.

Krátce po střetu vyrazil rychle na střídačku, byť se mu v první chvíli zdálo, že nepůjde něco tolik vážného. „Já si spíš myslel, že mi praskl nějaký sval, nicméně pak na mě někdo z ledu křičel, že je tam krev. Tak jsem se to snažil zatlačit, a najednou jsem cítil, že jsem měl prsty uvnitř v ráně. Najednou jsem tedy zpanikařil, jelikož první, co vás napadne, je přeříznutá tepna. Vzpomněl jsem si na Richarda Zedníka, který právě takto dostal bruslí do krkavice, přičemž on také hned jel na střídačku, čímž si zachránil život. Lékaři mi ihned na krk dali ručník, nicméně na hráčské lavici nebylo místo, a tak jsem se položil na zem, abych vytvořil větší prostor,“ uvedl Konrád.

Poté, co ho propustili z nemocnice, rovnou zamířil na zimák za spoluhráči. „Bydlím kousek, takže jsem manželce řekl, že nejdřív chci pozdravit kluky, a pak teprve pojedu domů. Strávil jsem tedy asi dvacet minut v šatně a jsem rád, že jsem je mohl vidět. Teď budu chodit do kabiny častěji, jelikož je mi lépe,“ řekl Konrád.

A kdy by se mohl miláček olomouckého publika vrátit zpět do hry? „Úplně přesně to nevím, nicméně třiadvacátého září mám kontrolu na neurologii a na ORL, takže tam bych se měl dozvědět více. Nejspíše už sundám nákrčník, načež se s lékaři domluvím na nějakých rehabilitacích a lehčích trénincích. Doufám, že se vrátím co nejdříve,“ dodal.

Další články