
Sigma jede na generálku do Katovic
Už jen jeden zápas a je tady liga! Poslední přípravu před novým soutěžním ročníkem sehrají…
foto: archiv redakce
17. 06. 2021 - 14:30
V rámci 1. kola soutěže družstev juniorů se v Olomouci 5. června konalo také mistrovství Moravy a Slezska jednotlivců. Atleti domácího AK Olomouc získali celkem 11 cenných kovů.
Vojta Horák se vrátil po lehké zranění a potvrdil svou pozici v juniorské národní špičce, když zvítězil v běhu na 100 m v čase 11.03 s a skončil třetí v běhu na 200 m. Sprinterka Lucie Mičunková také nenechala nic náhodě a pohodlně vyhrála v běhu na 100 m časem 12.08 s.
Vytrvalec Michal Hroch vybojoval v těsném finiši běhu na 1500 m zlatou medaili a v běhu na 400 m si vylepšil osobní maximum na 51.38 s, což mu stačilo na pěkné čtvrté místo.
V koulařském sektoru zvítězila suverénně Martina Mazurová v novém osobním rekordu 13.33 m, ale jako dorostenka neměla nárok na medailové umístění juniorského šampionátu. Barbora Héžová, která si také vytvořila nové osobní maximum 10.82 m, skončila na celkové třetí příčce a zároveň na stříbrnou pozici mistrovství Moravy a Slezska. V hodu diskem pak ještě přidala do sbírky i zlatou medaili za výkon 39.30 m.
Velmi povedený závod předvedl i Jiří Novotný, který získal bronz za 6.72 m ve skoku dalekém a ve své hlavní disciplíně skoku o tyči pak přidal zlato za 4.70 m. Oba výkony pro něj znamenaly vylepšení osobního rekordu. V tyči se dařilo také Jiřímu Zedníkovi, který posunul své sezónní maximum na 3.90 a odnesl si tak z moravskoslezského šampionátu bronz.
Jeden bronz přidala ještě v závěru závodu štafeta na 4x400 m ve složení Grégr, Hroch, Bartoň a Novotný.
Už jen jeden zápas a je tady liga! Poslední přípravu před novým soutěžním ročníkem sehrají…
Ve dnech 3. - 4. července 2025 se vůbec poprvé v České republice uskutečnil Světový pohár v para…
Kulturista Patrik Šerý oslavil padesátku. Jubileum pojal ve velkolepém stylu, oslava jen pro zvané…
Fotbalová Sigma Olomouc bude hrát v novém soutěžním ročníku evropské poháry. Zápasů bude mnoho,…
Investiční skupina Kaprain oficiálně ukončila jednání o koupi 100% podílu v SK Sigma Olomouc.…
Výhrou v domácím poháru si fotbalisté SK Sigma Olomouc vysloužili účast v evropských pohárech. A k…