Mistrovství ve vícebojích Olomoučtí atleti vezou dvě medaile

Olomoučtí atleti vezou dvě medaile

15. 06. 2021 - 14:30

Za krásného atletického počasí se první červnový víkend uskutečnilo v Třebíčí mistrovství České republiky ve vícebojích. Atletický klub Olomouc reprezentovali Barbora Zatloukalová, Michaela Gieselová a Jonáš Pospíšil. Všichni startovali v kategorii dospělých.

I přes nepříjemnou covidovou situaci, kdy se nesmělo na stadionu trénovat, přijeli olomoučtí atleti dobře připraveni. V kategorii žen vybojovala Barbora Zatloukalová stříbrnou medaili v osobním rekordu 5723 bodů, stejnou medaili vybojoval i Jonáš Pospíšil rovněž v osobním rekordu 6954 bodů a třetí členka výpravy Michaela Gieselová skončila ve vyrovnaném osobním rekordu 5069 na krásném 4. místě.

Barbora Zatloukalová si v úvodní disciplíně běhu na 100 m překážek vytvořila osobní rekord časem 14,15 s, do výšky skočila 171 cm, ve vrhu koulí se ji podařilo překonat další pěkný osobní rekord 12,79 m a na závěr prvního dne doběhla trať na 200 m v čase 25,21 s. Druhý den začala Barbora opět velice dobře a do dálky skočila 588 cm, v oštěpu se jí moc nedařilo, ale i tak hodila solidních 38,75 m. V závěrečném běhu na 800 m se Barča opět hecla a doběhla v osobním rekordu 2:17,19 min.

Ani druhá závodnice Michaela Gieselová si nevedla vůbec špatně. Vytvořila si tři osobní rekordy, nejprve v běhu na 100 m překážek časem 14,63 s, v běhu na 200 m časem 24,98 s a v závodě na 800 m časem 2:19,44 min.

V mužské kategorii výborně závodil Jonáš Pospíšil. Víceboj zahájil během na 100 m časem 11,50 s, ve skoku do dálky si výkonem 680 cm vytvořil nový osobní rekord. Koulí vrhl solidních 10,67 m a potom přišla parádní Jonášova disciplína skok do výšky, kde kraloval a laťku překonal ve výšce 204 cm. V závěrečné disciplíně běhu na 400 m si Jonáš opět vedl výborně a doběhl v novém osobním rekordu 49,85 s. Druhý den zahájil Jonáš během na 110 m překážek časem 15,75 s, diskem si hodil další osobní rekord 35,77 m. Další disciplína byla skok o tyči, kde si Jonáš moc nevěřil, ale nakonec překonal laťku ve výšce 430 cm. Oštěp Jonášovi moc na tréninku nešel, ale v Třebíči to byl další osobní rekord 42,85 m. V závěrečné disciplíně, běhu na 1500 m, si Jonáš už kontroloval svoje parádní druhé místo a doběhl v čase 4:33,76 min.

Pro olomoucký klub to bylo úspěšné mistrovství a ziskem dvou stříbrných medailí a jedním čtvrtým místem se stal nejúspěšnějším atletickým klubem na šampionátu.