Kooperativa NBL Basketbalisté BK REDSTONE bojovali v Brně

Basketbalisté BK REDSTONE bojovali v Brně

13. 01. 2024 - 22:14

V 21.kole Kooperativa NBL hráli basketbalisté BK REDSTONE Olomoucko v Brně. Hanáci bojovali až do konce. V průběhu zápasu musel předčasně odstoupit Bailey, Vogt měl problémy s fauly, přesto o vítězství nad favorizovaným protivníkem usilovali až do koncovky a prohráli 65:71, když v poslední části nedokázali proměnit některé snadné střely.

První tři minuty vyšly mnohem lépe domácím, kteří bez problémů rychle získali dvouciferné vedení 13:3, když několikrát rozebrali hostující obranu. Hanáci ovšem dokázali přidat v obraně a na konci sedmé minuty se přiblížili na 12:16. Následovala pětibodová série Brna, na 14:21 snížil současně s klaksonem McBrayer.

Na začátku druhé periody vrátil rychle Brnu desetibodové vedení trojkou Dáňa, tento koš ale nakopl hráče BK REDSTONE, kteří ve 14. minutě snížili na rozdíl jediného bodu a vzápětí po tříbodové akce McBrayera poprvé vedli 26:24 a nakonec v poměru 38:36 ovládli první poločas.

Na první body druhého poločasu čekali hráči BK Redstone přes tři minuty, přesto ve 24 minuty prohrávali o jediný bod a vzápětí po šestce Vogta vyrovnali na 41:41. Následovala ale brněnská sérii osmi bodů a tomu odpovídalo skóre 51:59 v neprospěch Olomoucka po třiceti minutách.

Na začátku závěrečné desetiminutovky hosté dvakrát korigovali na rozdíl šesti bodů a necelé čtyři minuty před koncem snížil na 60:65 Adamu. Necelé dvě minuty před koncem ještě Feštr jeden bod ubral, v nervózním závěru si však domácí jedenáctý úspěch v sezoně vyrvat nenechali.

Brno - Olomoucko 71:65 (21:14, 36:38, 59:51)