Alpe Adria Cup Basketbalisté BK REDSTONE padli v prodloužení

Basketbalisté BK REDSTONE padli v prodloužení

24. 11. 2022 - 08:14

Basketbalisté BK REDSTONE Olomoucko se i k svému třetímu duelu historicky první evropské sezony vydali do zahraničí a z palubovky slovinské Ilirije Lublaň si odvezli druhou porážku (90:81), která však přišla po velkém boji až v prodloužení.

V bodově (37:36) i statisticky enormně vyrovnané první půli tlačil REDSTONE 13 body Williams, který byl aktivní i ve třetí čtvrtině, pak se ale až téměř do konce základní hrací doby odmlčel. Zastoupili jej ale jiní a Halada ve 40. minutě trojkou dal hostům vedení 72:73. Domácí ale opláceli trojkou a byl to znovu Williams, kdo zpod koše zajistil Olomoucku nastavení.

V něm Lublaň rozhodla první tříminutovkou s odskokem na devět bodů. V utkání byla lepší jen z trojkového oblouku (10:5). Za Hanáky Williams vysázel 31 bodů, Erik Klepač přidal 13 a Moten 11. Týmu nadále chybí rozehrávač Stamenkovič a ani na vteřinu nenastoupila čerstvá posila Lewis.