Úterý 26.9. Andrea
Menu

Kooperativa NBL Basketbalisté BK REDSTONE prahnou po úspěchu

Basketbalisté BK REDSTONE prahnou po úspěchu

foto: bkredstone.cz

19. 09. 2023 - 18:10

Třetí sezónu mezi elitou rozehrají v sobotu basketbalisté BK REDSTONE Olomoucko. Začnou ji domácím zápasem proti Nymburku. A jak se říká – do třetice všeho dobrého – chtějí Hanáci po dvou ne právě povedených soutěžních ročnících prorazit do play-off.

V klubu došlo k jistým změnám, z kádru předchozí sezóny mnoho nezůstalo. „Po druhé špatné sezoně v řadě jsme se rozhodli hodně věcí změnit. Myšlenka jít českou cestou se nedala uskutečnit, protože domácích kvalitních hráčů není tolik, a když už jsou, bývají hodně drazí. Zvolili jsme proto cestu americkou. Máme zámořského kouče i asistenta pět amerických hráčů. Musím říci, že z přípravných zápasů mám dobrý pocit. Herní projev je hodně změnil, k lepšímu,“ řekl generální manažer BK REDSTONE Libor Špunda, který prozradil dva cíle klub v novém soutěžním ročníku. „Hrát srdcem, abychom vyprodávali Čajkarénu a postoupit do play – off.“

Těsně před startem soutěže se objevily zprávy o finančních těžkostech Olomoucka, ty osvětluje prezident klubu a sportovní manažer Michal Pekárek. „Jde o věci, které se staly ještě před přesunem klubu z Prostějova. Jde o zanedbatelné částky a vůbec nesouvisí kabinou. Konkrétně šlo o třeba o zaplacení opravy auta nebo testy na covid. S vedením svazu jsme našli řešení. Ta informace byla nafouknutá. Hráčům nic nedlužíme,“ prohlásil Pekárek.

Hráči BK REDSTONE do nové sezony vstoupí pod vedením nového trenéra Andyho Hipshera, který dříve trénoval v Německu nebo Dánsku. „Začátek přípravy nebyl jednoduchý. Měli jsme nějaké zdravotní problémy, noví hráči přijížděli postupně a ta poslední je s námi týden. Ale postupně se zlepšujeme. Nechci v tuto chvíli říkat, jak na tom budeme na konci ročníku v tabulce. Ale budeme tvrdě pracovat, aby naše výkony byly co nejlepší,“ říká kouč. „Poslední posila přišla před týdnem, takže není úplně čas. Ale hráči pracují extrémně tvrdě, cítím pozitivního ducha v týmu, což je nejdůležitější. Věřím, že cíle splníme. Nebudu říkat na kterém místě bych chtěl skončit. Důležité je mít pod kontrolou každodenní proces. Mít energii, dobře pracovat, zlepšovat se. Jít krok po kroku,“ podotýká Hipsher.

Na první mistrovský zápas se celá sestava těší. Přípravné období bylo náročné a pauza od posledního soutěžního utkání dlouhá. „Basket děláme, abychom hráli. Proto se už nemůžeme dočkat, až to zase začne,“ přibližuje atmosféru v týmu kapitán Lukáš Feštr, který si pochvaluje náladu v kabině. „Noví kluci z Ameriky jsou veselí, mají rádi legraci, stejně jako čeští hráči. Sedli jsme si, bude to vidět,“ předpokládá Feštr.

Další články