Mají medaili Házenkářky DHK Zora Olomouc získaly bronz

Házenkářky DHK Zora Olomouc získaly bronz

20. 05. 2023 - 21:40

Doba bronzová házenkářek DHK Zora Olomouc pokračuje. Hanačky dnes v Písku zvítězily ve druhém utkání o interligové třetí místo a obhájili bronzové medaile! První zápas v Olomouci skončil nerozhodně, odvetu Zora vyhrála o tři branky. Loni medaili Zora vybojovala proti Kynžvartu, letos porazila Písek.

První poločas byl hodně vyrovnaný, Hanačky ho nakonec vyhrály o gól. Ale v druhé části se Zora už ze začátku dokázala dostat k náskoku. Ve 37. minutě byla vyloučena Chlupová a Zora pak skórovala čtyřikrát v řadě. Tím si vytvořila solidní, a nakonec rozhodující, náskok. Ačkoliv se Písku povedlo ho několikrát snížit, výrazněji už se Olomouci nepřiblížil.

Sokol Písek – DHK Zora Olomouc 27:31 (13:14)

Nejvíce branek: Korešová 14, M. Svobodová 7, Chlupová 3 – Kuxová 8, Závišková 5, Fryčáková 4, Jansová 4. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. Sedmimetrové hody: 7/5 – 6/4. Vyloučení: 5:7. Diváci: 255.