Začalo play-off Házenkářky DHK Zora prohrály s Mostem

Házenkářky DHK Zora prohrály s Mostem

30. 04. 2023 - 12:00

První zápas semifinále play-off hrály házenkářky DHK Zora Olomouc doma proti Mostu. S favoritem na zisk mistrovského titulu držely Hanačky krok poměrně dlouho, po přestávce hosté získali rozhodující náskok. Most zlomil odpor Olomouce ve druhém poločase. Druhý zápas se hraje 6. května.

Most se dostal v bouřlivé atmosféře zaplněné haly Zory do výraznějšího náskoku až na konci prvního poločasu, přičemž o výhře definitivně rozhodnul až v prvních patnácti minutách druhé půle. Tam odskočil do osmibrankového vedení. Olomouc se poté snažila v posledních minutách ztrátu stáhnout, na sever Čech ale poveze manko pěti gólů.

„Výsledek jsme si představovali před utkáním jiný, chtěli jsme uhrát lepší výsledek, bohužel rozdíl tam je. V Mostě to bude velmi těžké, daleko těžší než tady, ale uděláme všechno pro to, abychom skóre srovnali a udělali semifinále play-off ještě dramatické,“ řekl Libor Malínek, trenér DHK Zora Olomouc.

DHK Zora Olomouc – DHK Baník Most 23:28 (14:17)

Nejvíce branek: Kuxová 6, Možíšová 4, Závišková 4 – Cholevová 11, Andrýsková 4, Stříšková 3, Špone 3, Poláková 3. Rozhodčí: Petr Kichner – Michal Vacula. Sedmimetrové hody: 6/5 – 4/3. Vyloučení: 4:7. ČK: 46. Mikulášková (M). Diváci: 338.