Čtvrtek 7.12. Ambrož/Benjamín
Menu

Boj o bronz Házenkářky DHK Zora remizovaly s Pískem

Házenkářky DHK Zora remizovaly s Pískem

foto: Petr Pelíšek

13. 05. 2023 - 23:00

Prvním zápasem rozehrály házenkářky DHK Zora Olomouc sérii o bronz s Pískem. Vše je před odvetou otevřené, duel na Hané skončil nerozhodně.

Ze začátku vedla spíše Zora, na konci prvního poločasu a ve většině toho druhého povětšinou Písek. Ten se po třech čtvrtinách zápasu dostal do čtyřbrankového náskoku. Jenže Olomouc nenechala nic náhodě, i přes několik špatně sehraných a neproměněných útoků se nakonec postupně propracovala až k vyrovnání, které zařídila v poslední minutě Iva Závišková. Zora sehrála letos proti Písku třetí utkání, a ani na třetí pokus nedokázala zvítězit. Dokonce to tentokrát bylo poprvé, kdy s Pískem neprohrála.

„Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání, oba poločasy se tahaly a jsem rád, že na konci jsme to, jak se říká, nezabalili. I když jsme prohrávali o čtyři branky, holky zabojovaly a závěr jsme zvládli velice dobře. Buďme rádi za remízu. V prvním poločase nám zápas nevyšel v obraně, dostali jsme dvacet branek. I když jsme se na to připravovali, tak se nám nepodařilo eliminovat střelkyně soupeře, hlavně Korešovou a Svobodovou. Ve druhé půli jsme to zlepšenou obranou trošku narušili, a to přispělo k remíze,“ řekl Libor Malínek, trenér DHK Zora Olomouc.

DHK Zora Olomouc – Sokol Písek 34:34 (19:20)

Nejvíce branek: Závišková 11, Jansová 6, Možíšová 3, Machačová 3, Kubálková 3 – Korešová 12, M. Svobodová 8, Stellnerová 5. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 6/7 – 5/5. Vyloučení: 1:4. Diváci: 280.

Další články