Dnes:20°C

Zítra:24°C

Středa 3.6. Tamara
Menu

Špatná zpráva Házenkářky proti Portugalkám bez Hrbkové

Házenkářky proti Portugalkám bez Hrbkové

foto: reprezentace.chf.cz

23. 09. 2019 - 14:51

V zápase německé bundesligy se v dresu Frisch Auf Göppingen zranila den před začátkem reprezentačního srazu Michaela Hrbková. Zranění lýtka nepustí českou reprezentační oporu do úvodních dvou zápasů kvalifikace EHF EURO 2020.

Michaela Hrbková bude chybět českému reprezentačnímu týmu v úvodních duelech kvalifikace EHF EURO 2020. V sobotním zápase ve svém klubu Frisch Auf Göppingen si zranila lýtko. „Je to největší smůla, kterou jsem ve své házenkářské kariéře zažila. Ve 20. minutě zápasu jsem si zase obnovila zranění lýtka z minulého roku. Myslím si, že mi sval praskl úplně na stejném místě. Prostě jsem v útoku zabrala, chtěla jsem proskočit, najednou mi tam dvakrát ruplo a spadla jsem na zem. Myslím si proto, že je to opět natržené a minimálně měsíc budu chybět,“ popisovala smolný okamžik zápasu Michaela Hrbková a neskrývala veliké zklamání. „Je to prostě strašná smůla! Mrzí mě to dvojnásob, vždyť jsem měla hrát znovu doma v Olomouci, měli se za mnou přijít podívat mí známí a skoro celá rodina. Moc mě to mrzí. Na zápas do Olomouce se ale přijedu podívat a holkám budu fandit. Pořád i tak doufám, že bude vyprodáno, že lidé přijdou. Já budu holky podporovat na místě,“ slíbila.

„Samozřejmě je to velké oslabení. Každé zranění a neúčast zkušených hráček je pro nás velkou ztrátou. Těžko jejich zkušenosti a výkony můžeme nahradit. U Míši se to násobí dalšími věcmi – měla hrát doma a je jednou z tahounů týmu,“ neskrýval zklamání z nečekané absence opory českého výběru ani reprezentační trenér Jan Bašný.

O zranění Hrbkové se Bašný dozvěděl hned v sobotu večer. „Večer jsem s Míšou byl v kontaktu. Všichni jí fandíme a přejeme jí, aby její zranění nebylo příliš váženého rázu. Snad za námi do Olomouce přijede jako jakási morální podpora. Doufáme, že její zranění nebude tak závažné, aby ji na delší dobu vyřadilo ze hry,“ zadoufal Bašný.

Na sraz místo Hrbkové Bašný rychle povolal Silvii Poláškovou z Poruby. Komplikací pro český tým je i skutečnost, že na postu pravé spojky výběru chybí i další hráčky. „Na tomto postu je momentálně mimo i Helena Ryšánková a Sára Kovářová, tím se nám situace ještě více komplikuje. Přesto věřím, že hráčky, které budou hrát na postu pravé spojky – ať už Hurychová nebo Polášková - svůj úkol zvládnou. Hurychová s námi pracovala už celý minulý rok, měla by zapadnout do hry bez větších problémů. Sylvii Poláškovou musíme zapracovat za dva dny,“ vysvětlil Bašný a dodal: „Míšino zranění je pro nás oslabení, je to pro nás problém, ale myslím, že tým má na to, aby hru Míši nějakým způsobem nahradil.“

Reprezentantky se schází v Olomouci v neděli 22. září. Úvodní zápas kvalifikace o EHF EURO 2020 čeká český tým ve středu 25. září ve 20.15 ve sportovní hale UP v Olomouci, druhý z kvalifikačních duelů - souboj se Severní Makedonií - pak v sobotu 28. září v 18 hodin ve Skopje v Severní Makedonii.

Petr Pelíšek

0 komentářů

Další články