Mají tři body Hokejisté HC Olomouc zvítězili nad Energií

Hokejisté HC Olomouc zvítězili nad Energií

17. 01. 2024 - 20:39

Dohrávku devětadvacátého kola měla dnes na programu hokejová extraliga. Tým HC Olomouc z ní bere všechny tři body, doma si vcelku bez potíží poradil s Karlovými Vary.

V úvodní dvacetiminutovce byli sice střelecky aktivnější domácí, ale přesto po ní prohrávali. V 15. Minutě překonal brankáře Konráda Koffer. V prostřední části zápasu pak Mora vývoj otočila. Pomohly jí k tomu dvě přesilové hry. Nejprve na jedna k jedné srovnal ve 25. minutě Bambula, pak poslal Hanáky do vedení pětapadesát sekund před druhou sirénou Káňa. To bylo v přesilovce pět na tři. V závěrečné dvacetiminutovce si pak Hanáci šli za výhrou. Pojistil ji deset minut před koncem třetí brankou Řezníček.

HC Olomouc – HC Energie Karlovy Vary 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 25. Bambula (Nahodil), 40. Káňa (Nahodil, Navrátil), 51. Řezníček (Menšík, Macuh) – 15. Koffer (Redlich), Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Svoboda, Šimánek. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 4269.

HC Olomouc: Konrád – Ondrušek, Škůrek, Řezníček, Rašner, Švrček, Černý, Sirota – Kunc, Macuh, Navrátil – Káňa, Nahodil, Bambula – Kusko, Knotek, Orsava – Klimek, Anděl, Menšík. Trenér Jan Tomajko,
K. Vary: Habal – Plutnar, Huttula, Mikyska, Stříteský, Rulík, Bartejs, Pulpán – Procházka, Černoch, Beránek – Rachůnek, Jiskra, Kangasniemi – Redlich, Hladonik, Koffer – Kofroň, Přikryl, Kružík. Trenér David Bruk.