French open Muchová ve finále po boji prohrála

Muchová ve finále po boji prohrála

10. 06. 2023 - 19:29

Olomoucká tenistka Karolína Muchová má za sebou jeden z dosud nejúspěšnějších turnajů v kariéře. Na French Open v Paříži se probojovala do finále, v tom dnes prohrála 1:2 na sety s Polkou Igou Šwiatekovou, světovou jedničkou.

Šestadvacetileté Muchová, dcera záložníka Josefa Muchy, legendy SK Sigma Olomouc, se po nejlepším grandslamovém výsledku v kariéře posune ze 43. místa žebříčku WTA na 16. pozici, což je její nové maximum. Za účast ve finále inkasuje 1,15 milionu eur (27,1 milionu korun).

Muchová nezahájila zápas dobře a po prvním setu, který trval pětačtyřicet minut, prohrávala. Nepovedl se jí ani úvod druhé sady, prohrávala v ní 0:3. Ale pak získala brejk, srovnala na 4:4 a nakonec druhý set vyhrál 7:5. Ve třetím setu vedla Muchová 2:0, po brejku v sedmé hře 4:3. Ale polsk světová jednička pak měla lepší závěr.