Zde může být vaše reklama.

Kooperativa NBL Pekárek: Hodně věcí se změní

Pekárek: Hodně věcí se změní

foto: Petr Pelíšek

27. 04. 2023 - 11:41

Zklamání z výkonů BK REDSTONE Olomoucko neskrývá na konci sezony prezident a sportovní manažer klubu Michal Pekárek. Tým se v lize zachránil, nepodával ale výkony, které by odpovídaly ambicím vedení i kvalitě jednotlivých hráčů. Vedení hanáckého klubu nebylo spokojeno s výkony ani konečným umístěním a reagovalo na to. Na olomoucké lavičce skončil trenér Tihomir Bujan. Aktuálně není rozhodnuto, zda Olomoucko v příští sezoně povede český nebo zahraniční trenér. Ve hře jsou obě varianty. V každém případě vedení klubu hledá progresivního kouče preferující moderní trendy. „Určitě jsme na tom nebyli tak, abychom v nadstavbě poráželi jenom Hradec Králové. Jsme zklamaní a uděláme hodně změn, aby se to už neopakovalo,“ říká jednoznačně Pekárek.

Papírově nebyl tým špatný, na palubovce se ale trápil. Co vám v jeho výkonech chybělo nejvíce?

Srdce, chuť se poprat. Sám jsem basket hrál, umím poznat, kdo hraje naplno, a kdo se na to vykašle. V naší hře bylo hodně výkyvů. Ne každý hrál vždy na sto procent a to je nepřijatelné. Tohle trpět nebudeme.

Jakou porážku umíte strávit?

Když uvidím, že kluci nechají na palubovce všechno, neřeknu jim ani slovo. To ocení vedení klubu, partneři i fanoušci. Ale nejde akceptovat, aby některým bylo jedno, jak zápas dopadne a my si pak říkali, jestli to má cenu. Jsem ale optimista a věřím, že složíme sestavu, která i z tohoto pohledu obstojí.

U týmu skončil trenér Tihomir Bujan. Neuvažovali jste o možnosti, že bude pokračovat?

Přišel v rozehrané sezoně, neměl to úplně jednoduché, protože si tým nestavěl. Soutěž pomohl zachránit, ale naše cesty se rozešly. Dohodli jsme se rychle po posledním utkání sezony. Z pohledu trenérů, jsme se úplně netrefili, to beru i na sebe. Předchozí kouč byla špatná volba. Potřebujeme kvalitního kouče, který bude pořád na hale, pracoval s mladými. A ne jen o tom mluvit. Naše problémy začaly ještě před sezonou. Musím říct, že horší přípravu jsem nezažil.

I kvůli nečekané změně v sestavě těsně před startem Kooperativa NBL?

Výběr hráčů opravdu nebyl dobrý. Museli jsme do sestavy sáhnout týden před prvním mistrákem. To je něco šíleného. V důsledku špatné přípravy jsme měli i řadu zraněných. Nebyla zvolena dobře. Zranit se může jeden hráč, ale ne čtyři. To už se opravdu nebude opakovat.

Máte jasno, kdo povede tým v příští sezoně?

Existuje několik variant. Máme v hledáčku trenéry domácí i zahraniční. Většině ještě sezona neskončila, takže není nic hotového. Ale chceme mít trenéra co nejdříve. Aby mohl začít skládat sestavu a začít s tréninkem.“

Dostane volnou ruku při skládání kádru?

Pochopitelně budeme chtít znát jeho představy. Bude mít možnost ukázat i na hráče ze současně sestavy, říct, které chce. Na výběr ale budeme dohlížet a hodně důležitý bude charakter samotného hráče. Chceme srdcaře ochotné za klub dýchat.

Máte představu, jak bude probíhat příprava na nový ročník Kooperativa NBL?

Hlavně mám představu, v jakém stavu hráči do přípravy nastoupí. V dobré kondici. Jsou to profíci a musí si uvědomit, že po sezoně nemůžou dva měsíce jen ležet. Z kariéry hráče vím, co by to znamenalo. Hned první týden přípravy bych umřel. Nebude možné, aby někdo dorazil nenachystaný. Na to dohlédneme. Od kondičního trenéra dostanou před volnem individuální plány. Po návratu budeme vážit, dělat testy. Kdo přijde nepřipravený, okamžitě odjede domů.

Jaké ambice bude mít klub v příští sezoně?

Rozhodně nechci zažít opakování poslední sezony. Chci, abychom z naší práce měli dobrý pocit a užili si trošku radosti.

Další články