Alpe Adria Cup Proti Ilirii půjde BK REDSTONE za první výhrou

Proti Ilirii půjde BK REDSTONE za první výhrou

30. 10. 2023 - 13:42

V domácí premiéře v novém ročníku Alpe Adria Cupu přivítají basketbalisté BK REDSTONE Olomoucko slovinský KD Iliria. V Čajkaréně budou mít domácí soupeři co oplácet. Před rokem ve vzájemném souboji prohráli v Olomouci 69:78 a přišli o šanci postoupit do vyřazovací části soutěže. Střetnutí se hraje v úterý od 18 hodin.

„V úvodním zápase Alpe Adria Cupu jsme v Temešváru odehráli dobrých pětadvacet minut, na to chceme navázat a doufám, že tentokrát dosáhneme na vítězství. Slovinský basketbal má velkou kvalitu, bude to pro nás velký test a cenná zkušenost,“ uvědomuje si trenér BK REDSTONE Olomoucko Andy Hipsher.

Ilirie vstoupila do poháru porážkou na půdě Vídně 113:102 a s favoritem skupiny dlouho držela krok. Po třech čtvrtinách byl stav vyrovnaný, až pak se domácí celek prosadit. Nejlepším střelcem slovinského celku byl Sergej Mačura, autor 24 bodů, dalším tahoun týmu Luka Kureš rozdal jedenáct asistencí.