Zde může být vaše reklama.

Přípravný turnaj TOMI - REMONT Cup ozdobí týmy z Rakouska a Slovenska

TOMI - REMONT Cup ozdobí týmy z Rakouska a Slovenska

foto: Petr Pelíšek

05. 09. 2023 - 16:17

Sportovní hala Univerzity Palackého v Olomouci uvidí od 15. do 17. září špičkový ženský volejbal. Hostí totiž 35. ročník mezinárodního turnaje TOMI - REMONT Cup, dříve hraný pod názvem O pohár rektora Univerzity Palackého. Zároveň se bude turnaj potřetí hrát jako memoriál legendárního olomouckého trenéra Jiřího Teplého. Vedle domácích žen VK UP se letošního ročníku zúčastní VK Prostějov, Dukla Liberec, Sokol Šternberk a dva zahraniční celky - rakouský Salcburk a slovenské Brusno.

„Stejně jako loni bude náš turnaj opět s mezinárodní účastí a konfrontace Olomouce a Šternberka s těmito týmy bude určitě zajímavá. Spolu se špičkovými extraligovými celky Liberce a Prostějova je to určitě velmi kvalitní sportovní nabídka. Věřím, že volejbaloví fanoušci z Olomouce a okolí si před startem extraligy najdou cestu na špičkový sport, rádi je přivítáme,“ zve na turnaj předseda VK UP Olomouc Jiří Zemánek.
Pro nového trenéra vysokoškolaček Jana Drešla bude domácí turnaj jedním z vrcholů probíhající letní přípravy před novou sezonou. „Tvoříme prakticky nový tým, proto je důležité, aby byl před startem sezony důkladně herně prověřen. Věřím, že se budeme prezentovat kvalitním týmovým volejbalem, a prodáme dobrou a poctivou přípravu,“ říká trenér VK UP Jan Drešl.
Turnaj s mnohaletou tradicí se letos již pošesté koná pod patronací renomované stavební společnosti TOMI - REMONT a.s. „Jsem potěšen, že jsme se znovu mohli stát titulárním partnerem tohoto známého a fanoušky i kluby oblíbeného turnaje a navázat tak na naši trvalou podporu olomouckého ženského volejbalu. Jako významná regionální stavební společnost, která právě v letošním roce slaví 30 let od svého založení, jsme velice rádi, že můžeme svou troškou přispět a podpořit organizaci tohoto již tradičního turnaje a současně doufáme, že se v našem kraji i samotném krajském městě podaří přesvědčit všechny partnery, že podpora regionálního sportu, jak na rekreační, tak na profesionální úrovni dává pro region smysl a přináší prospěch,“ pochvaluje si dlouhodobou spolupráci ředitel TOMI - REMONT a.s. Martin Dokoupil.
Turnaj se tentokrát za účasti šestice týmů bude hrát ve dvou skupinách, v nichž se trojice soupeřů střetne systémem každý s každým. Začne se v pátek v 17 hodin zápasy Salcburk - Liberec a Šternberk - Prostějov ve sportovní hale UP v Olomouci. Sobotní program zde odstartuje ve 13 hodin, další zápasy se odehrají od páté hodiny odpoledne. V neděli se budou hrát duely o umístění. O 5. a 3. místo v 10 a finále ve 12 hodin. Obhájkyněmi loňského prvenství jsou volejbalistky Prostějova.

TOMI - REMONT Cup (O pohár rektora Univerzity Palackého)
Skupina A
VK UP Olomouc, Salzburg PSVBG, VK Dukla Liberec
Skupina B
VK Pirane Brusno, TJ Sokol Šternberk, VK Prostějov

Rozlosování
Pátek
17.00: Salcburk - Liberec a Šternberk - Prostějov
Sobota
13.00: Olomouc - Liberec a Brusno - Prostějov
17.00: Olomouc - Salcburk a Brusno - Šternberk
Neděle
10.00: o 5. a 3. místo
12.00: finále

Další články