
Basketbalisté BK Olomoucko budou hrát o medaile
Skvělou třetí čtvrtinou rozhodli basketbalisté BK Olomoucko o historickém postupu do semifinále…
foto: Petr Pelíšek
18. 10. 2019 - 15:49
Proti soupeřům, kteří mají v letošní soutěžní sezoně ty nejvyšší ambice, se v 6. extraligovém kole představily volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc. Vysokoškolačky na půdě liberecké Dukly potvrdily stoupající formu a zvítězily bez větších komplikací 3:0,
Dukle se proti Olomouci nepovedl vstup do zápasu a trenér Gálík si oba své oddechové časy vybral poměrně záhy - za stavu 5:11 a 7:15. Domácím volejbalistkám to však nepomohlo a v úvodní sadě uhrály jen 18 míčů.
I na začátku druhého setu začala univerzita dobrým servisem a brzy to bylo 0:3. Liberečanky kupily chybu za chybou a skóre postupně narůstalo ve prospěch hostí (4:10, 5:15). Znovu rychlá sada tentokrát přinesla konečný stav 16:25.
Až ve třetím dějství se Dukla vedlo alespoň zpočátku lépe (5:1). Jenže poté se na servis dostala Trnková a Hanačky i díky ní průběh rychle otočily (6:9). Tento moment domácí výběr definitivně zlomil a utkání skončilo pro něj krutým výsledkem 15:25 a 0:3.
„Co jsme si řekli před zápasem, to jsme dodrželi. Zápas jsme vyhráli servisem a blokem,“ hodnotil stručně krátký duel olomoucký kouč Petr Zapletal.
„Omlouvám se divákům, že se nám zase nepodařilo doma vyhrát. Už je to další zápas, kdy naše bojovnost a hloupé chyby sráží náš výkon. Na druhou stranu Olomouc byl favorit i vůči našemu zdravotnímu stavu, ale stále tam není bojovnost a něco, co bychom mohli ukázat. Dnes to bylo slušné na útoku, ale ty hloupé chyby na příjmu a balony zadarmo nás stály lepší výsledek, takže se na to moc koukat nedalo,“ konstatoval domácí trenér Libor Gálík.
Další souboj proti silnému celku tentokrát ze samého čela tabulky čeká vysokoškolačky už tuto sobotu 19. října, kdy doma od 17 hodin přivítají tým VK Brno.
VK Dukla Liberec - VK UP Olomouc 0:3 (-18, -16, -15)
Rozhodčí: Dušek, Činátl. Čas: 64 minut. Diváků: 200.
Liberec: Svobodová, Castillová, Candráková, Vrábelová, Šotkovská, Rutarová, libero Dostálová. Střídaly: Bartošová, Šustrová, Šulcová.
Olomouc: Dudová, Hodanová, Trnková, Orvošová, Michalíková, Bezhandolská, libero Stavinohová.
Skvělou třetí čtvrtinou rozhodli basketbalisté BK Olomoucko o historickém postupu do semifinále…
Podívanou plnou zvratů nabídlo čtvrté čtvrtfinále basketbalové ligy, v němž BK Olomoucko opět…
Reprezentant v kulturistice Patrik Šerý je letos na mezinárodním startu podruhé zlatý. O…
Ve druhém finálovém utkání DATART extraligy žen hrál VK Šantovka Olomouc UP ve své hale proti VK…
Zaplněná Čajkaréna sledovala třetí čtvrtfinále basketbalové ligy, v němž za stavu 1:1 na zápasy…
Až ve čtvrtém utkání na opavské půdě basketbalisté BK Olomoucko po závěrečné siréně nestavili.…