Extraliga žen Volejbalistky se dál dělí o čelo tabulky

Volejbalistky se dál dělí o čelo tabulky

26. 10. 2019 - 23:12

Mezi dva zápasy předkola Ligy mistryň s Chimikem Južnyj si volejbalistky VK UP Olomouc vložily domácí utkání 8. kola extraligy proti týmu Králova Pole. Vysokoškolačky sice v duelu tradičních rivalů ztratily úvodní set, nakonec se ale po výhře 3:1 opět dotáhly na čelo ligové tabulky.

Univerzita vstoupila do utkání vloženého mezi dva pohárové bonbonky vlažně, od začátku prvního setu ztrácela (2:4, 7:10), a přestože dokázala několikrát dorovnat hrozící manko (15:19, 19:19) a za stavu 22:21 šla vůbec poprvé sama do vedení, sadu ztratila po třech prohraných výměnách v řadě 22:25.

Také ve druhém dějství vysokoškolačky zprvu tahaly za kratší konec (0:3), jenže poté dokázaly zásluhou servisů Orvošové otočit (11:4) a přes jedno mírné zaváhání (11:9) srovnaly po výsledku 25:13 na 1:1.

Ještě jednou se univerzita v první půli třetí sady ocitla v problémech (1:4, 7:11), aby ovšem kontrovala při podání Hodanové (10:13, 16:13). První dva setboly ve vyrovnané koncovce (21:21) patřily Olomouci (24:22) a ten druhý proměněný znamenal výsledek 25:23 a 2:1.
Tento moment s největší pravděpodobností střetnutí zlomil. Už v úvodu čtvrtého pokračování to bylo 6:2 a 11:4 pro favorita, jenž si po vítězství 25:18 a 3:1 udržel kontakt s prvním místem v extraligové tabulce.

„Za stavu 22:22 ve třetím setu jsme se možná trochu lekli nabídnuté šance. Pak už nám protivník definitivně utekl. Olomoučanky byly asi už myšlenkami na utkání Champions League, ale my jsme rozhodně měli příležitost uhrát lepší výsledek,“ litoval brněnský kouč Matúš Kalný.
„Bylo to vydřené vítězství, během zápasu jsme se trápili ve všech herních činnostech. Vím, že po pohárových zápasech to tak většinou bývá, trochu jsem s tím počítal, takže musím konstatovat, že tři body se tentokrát počítají,“ oddechl si domácí trenér Petr Zapletal.

Po ligových povinnostech nyní čeká Olomoučanky cesta na Ukrajinu. V úterý 29. října nastoupí od 18 hodin v odvetě předkola Champions League na palubovce Chimiku Južnyj. Postup do hlavní fáze Ligy mistryň zajistí univerzitě pouze vítězství, v případě jejich výhry 3:2 by se hrál dodatečný zlatý set.

VK UP Olomouc - VK Královo Pole 3:1 (-22, 13, 23, 18)

Rozhodčí: Ištvanech, Slezák. Čas: 97 minut. Diváků: 300.
Olomouc: Handleyová, Hodanová, Trnková, Orvošová, Michalíková, Strušková, libero Kulová. Střídaly: Dudová, Burbeljuková.
Královo Pole: Šloufová, Carpentierová, Judlová, Šunderlíková, Pavlíková, Podhrázká, libero Digrinová. Střídaly: Mokrá, Kvapilová, Stráská, Bukovská.