Extraliga žen Volejbalistky VK Šantovka čeká v play-off Prostějov

Volejbalistky VK Šantovka čeká v play-off Prostějov

08. 03. 2024 - 07:02

Extraliga volejbalistek završila svým 27. kolem nadstavbovou část a míří do vyřazovacích bojů. Tým VK Šantovka Olomouc UP měl ještě teoretickou šanci umístit se po základní části na šesté příčce, ale porážkou 0:3 v Ostravě o naději přišel, skončil sedmý a v play-off jde na Prostějov.

V Ostravě lépe do utkání vstoupili domácí (6:3), navíc vzápětí exolomoucká Kojdová esem poslala Ostravanky do vedení 9:4. Pátý tým tabulky si i nadále udržoval náskok a za stavu 12:7 si brali hosté oddechový čas. Obraz hry se však neměnil (14:8), až potom se Olomouci trochu podařilo snížit manko (16:13). V koncovce nicméně vedly ostravské hráčky pohodlně 22:16 a žádné drama už nepřipustily - 25:18 a 1:0.

Druhý set začal vyrovnaně (3:3) a do vedení šla poté Šantovka (4:7, 5:8). Domácí následně dorovnali (8:8) a mírný náskok zase získala Ostrava (12:9). Naháněná pokračovala i v dalším průběhu sady, nejdříve měly navrch vysokoškolačky (14:17) a do koncovky šla naopak s výhodou Ostrava (20:17). Ta měla tříbodový náskok i za stavu 22:19, závěr setu si opět pohlídala a zvítězila 25:21.

Do třetí části vstoupily lépe domácí volejbalistky (5:2, 8:4). Ostrava kontrolovala i další průběh a vedla 11:5. Kojdová tvrdým úderem zvyšovala už na 15:10 a náskok sedmi bodů měla Ostrava za stavu 19:12. Do koncovky šly domácí hráčky s výhodou osmi bodů. Hanačky snížily na 21:16, ale Ostrava zásluhou Bauerové odskočila na 22:16. Olomoucké hráčky v závěru snižovaly, na obrat v setu to ale nestačilo. Ostrava i ve třetím setu vyhrála (25:21) a celkově ovládla utkání 3:0.

„Dnes jsme to soupeři usnadnili řadou nevynucených a hloupých chyb, tím pádem gratuluji Ostravě k vítězství. U nás bych chtěl vyzdvihnout výkony Šotkovské a Chaloupkové, ale zase bohužel musím říci, že některé naše cizinky podaly takový, řekl bych, rekreační výkon, což mě dost mrzí,“ zhodnotil duel kouč Olomoučanek Jan Drešl.

„My jsme si dnes chtěli vyzkoušet nějaké varianty, vyhráli jsme hladce. Už se připravujeme na play-off, takže fajn za dnešek, jdeme dál a těšíme se,“ dodal stručně trenér Ostravy Zdeněk Pommer.

Ve čtvrtfinále play-off čeká Olomouc druhý tým tabulky Prostějov. Série začíná ve středu 13. března v 17 hodin v Prostějově. V Olomouci se bude hrát v sobotu 16. března.

TJ Ostrava - VK Šantovka Olomouc UP 3:0 (18, 21, 21)

Rozhodčí: Ostranský, Spáčil. Čas: 78 minut. Diváků: 220.

Ostrava: Kašparová, Jasečková, Jedličková, Skřivanová, Kojdová, Hadáčková, libero Slavíková. Střídaly: Mikelová, Jakuškinová, Kalusková, Chládková, Bauerová.
Olomouc: Šotkovská, Nečasová, Shevkeneková, Fedchuková, Nowaková, Artyshuková, libero: Chaloupková. Střídala: Přibylová.