Extraliga žen Volejbalistky VK UP v derby smázly Prostějov

Volejbalistky VK UP v derby smázly Prostějov

21. 01. 2023 - 23:19

Zápasem 22. kola UNIQA extraligy volejbalistek skončila základní část. Tým VK UP Olomouc nastoupil doma v derby proti Prostějovu. A dění na palubovce jasně ovládl, zvítězil hladce ve třech setech.

Domácí šly rychle do vedení 6:2. Hostům se pak povedlo stáhnout na rozdíl dvou bodů, ale pak Olomouc odskočila na 15:9 a nakonec první sadu vyhrála o jedenáct. Začátek druhého setu byl podobný, ale pak se povedlo dostat hostů do vedení 6:7. Olomoučanky potom ovšem zase zabraly a tuto část utkání vyhráli 25:20. Třetí set začal lépe Prostějov a vedl 6:10. Pak domácí otočily na 13:12, ale hostů se znovu zadařilo a vedli 14:18. Avšak závěr byl opět ve znamení olomoucké hry třetí sadu vyhrál domácí celek 25:23.

VK UP Olomouc - VK Prostějov 3:0 (16, 20, 23)

Rozhodčí: Peloušek, Ištvanech. Čas: 84 minut. Diváci: 350.

Olomouc: Herdová, Kneiflová, Rajlič, Borovcová, Körmendyová, Galvao, libero Slavíková. Střídal Šepelová , Weidenthalerová . Trenér Martin Hroch.
Prostějov: Bajusz, Meidlová, Kvapilová, Silva, Smolková, Löff, libero Stavinohová. Střídaly Nikolova , Trnková, Beránková, Nováková. Trenér Miroslav Čada.